Kadınları Etkilemekten Başka İdealleri Olan Erkeklerin Oluşturduğu Akım: MGTOW

MGTOW'un açılımı ''men going their own way''; Türkçeye ise ''kendi yoluna giden erkekler'' olarak çevirebiliriz. Bu ilginç akımı Sözlük yazarları anlatmışlar.
Kadınları Etkilemekten Başka İdealleri Olan Erkeklerin Oluşturduğu Akım: MGTOW
iStock.com


mgtow
bir grup değildir, sadece amerikaya özgü değildir, bir hayat tarzıdır, sadece evliliğe karşı olmaktan ziyade, kadınlarla ilişki kurmaktan vazgeçen, bunun için çaba göstermeyi gereksiz bulan erkeklerin pratiğidir. 

protesosu sessizdir, ne kadınlardan ne de erkeklerden intikam alma amacı gütmez, sadece evliliklerin yasal orospuluktan farkı olmadığını görmüştür, ilişkilerde sevdiği kadını mutlu etmek için çırpınan yine de kaybeden erkekleri görmüştür. kapitalizmin insana tükettirdiği son şey olan sevmenin ve sevilmenin maddiyatla ilişkisini görmüştür.kırmızı hapı seçmiş ve kenara çekilmiştir. 

doğuştan gelen süper bir genetiğe, paraya, yüksek zekaya, yüksek anlayış ve kavrayış kabiliyetine, çeneye sahip olmayan erkeklerin durumu -ilişki anlamında- her geçen gün zorlaşmakta. hal böyleyken günümüzde erkekler kendilerine eş bulabilmek için ya kendilerini geliştirmek, kariyer yapmak, spor yapmak, para kazanmak vs vs vs gibi yollara başvurmak durumunda kalmaktalar ya da mgtow tarzı düşünerek, gerektiğinde pragmatist, makyavelist, stoik ve hatta dark triad takılarak ve kendilerini daima geliştirerek, kadınlardan uzak kaldıkları bir hayat yaşamayı istemekteler. bu gerçekten de tamamen tercih meselesi.


mgtow hakkında doğru bilinen yanlışlar

- mgtow erkekleri hiç sevişmedikleri için böyleler: yanlış, çünkü pek çok evlenmiş ve boşanmış ya da geçmişte sevgilisi olmuş erkek mgtow'luğu seçiyor.

- mgtow erkekleri bir daha hiçbir zaman bir kadınla birlikte olmuyorlar: yanlış, çünkü bu felsefeyi seçen pek çok evli ve/veya sevgilisi olan erkek var.

- mgtow erkekleri kendilerini geliştirmiyorlar: yanlış, kendilerini hala geliştiriyorlar ama bunu kadın elde etmek için değil kendileri için yapıyorlar.

- mgtow erkekleri dış dünyaya kendini kapamış zavallı insanlar: yanlış, çünkü bu felsefeyi seçen pek çok erkek aslında sosyal olarak gayet aktifler, ancak kadınlarla iletişimlerini amaçları uğruna sınırlandırıyorlar.

- mgtow erkekleri kadınlara karşı gayet kızgın ve sinirliler: yanlış, çünkü geçmişteki hatalarından dolayı aslında kendi yanlışlarına ve hareketlerine karşı tavır almış durumdalar ve bunları bir daha asla tekrar etmek istemiyorlar.

https://www.reddit.com/…misconceptions_about_mgtow/