Kadınların Kıllarını Aldırmama Konusundaki Direnişinin Mantığını Açıklayan Soru-Cevaplar

Son zamanların en çok ses getiren akımlarından olan kadınların kıllarını aldırmama hareketi tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Dünyaca ünlü isimlerinde destek verdiği bu akımın mantığına bir açıklık getiren soru-cevaplara bakalım.
Kadınların Kıllarını Aldırmama Konusundaki Direnişinin Mantığını Açıklayan Soru-Cevaplar
Madonna


niye kıllarını almıyor?

nedenler kişiden kişiye değişir. kimi lüzumlu görmüyor. (hani erkeklerin kendi kıllarını almayı lüzumlu görmemesi gibi.) kimi çabaya değdiğini düşünmüyor. kimi cidden kıldan hoşlanıyor. kimi güzellik dayatmalarına gıcıklık olsun diye.... eminim daha dolu vardır.

ama çirkin?

güzellik/çirkinlik/çekicilik görecelidir. evet cem yılmaz o kadar da göreceli değildir der ama birey bazına inince o kadar da görecelidir. hele çekicilik baya baya baya göreceli. hani porno sitelerdeki ilginç insanları hatırlatırım.

Gigi Hadid

bunlardan da önemlisi herkes güzel olmak için götünü yırtmak durumunda değil. senin göz zevkin yanındaki kişinin zerre umurunda olmayabilir.

ama pis değil mi?

(bkz:kıl/@aphrael)

böyle idealist idealist konuşuyorsun da sence de çirkin değil mi?

bence pek güzel değil. ama bence kıl komple güzel değil. erkekte de değil. ama seçim yapacaksam kadındakini tercih ederim. genelde erkek kadar çılgınca olmuyor.

hah sevmeyeceğini biliyordum!

iyi de benim sevip sevmemem önemli değil. keza senin ya da cosmopolitan editörünün de.

tersi olsa? erkek kıllarını alsa? korkunç değil mi?

dediğim gibi. ben kılsız tercih ederim. sporcu olduğu için kıllarını alan sevgilim de oldu, cidden kıldan haz etmediği için alan da...

Miley Cyrus

almayana da alsana demedim. genel olarak beğenip beraber olduysam böyle bi şeye karışmam.

iyi almasın ama erkek bulamaz, hıh.

hayır canımcığım. kişisel zevkler kısmını yeniden hatırlatırım. genelde salak insanlara her malın alıcısı vardır derim de bu düzgün insanlar için de geçerli. doğru insanla tanışınca talep de oluşur. artı ciddi ciddi kıl seven erkek görülmemiş şey değil. ha bi de böyle şeyleri sallamayan erkekler de var. ve de erkek bulmak gibi bi derdi olmayabileceğini hatırlatırım. lezbiyen ya da aseksüel olabilir. kapiş?

madem kıl sevmiyorsun niye kıllarını almayan kızı savunuyorsun?

çünkü salak salak konuşuyorsunuz. efendi efendi sevmiyorum diyene bişi demiyorum ki. ben de bayılıyor değilim. yeter ki insan doğasına atfetmeyin.

Scout Willis

niye seksistmişim? sevmiyorum diyince seksist mi olunurmuş!

sevmiyorum diyene seksist demiyorum. kadın dediğin kılsız olur, öyle erkek bulamaz, kadınsan yapacaksın vs demek seksist.

başka bi örnek üzerinden açıklayalım:

makyaj yapan kadınlar çok seksi. (ok)

- sadece makyaj yapan kadınları çekici buluyorum. (ok)

- kadınsan makyaj yapacaksın bu ne bikbikbik. (seksist)

Caitlin Stasey 

kezban.

öncelikle kezban düşsün kafanıza. 

kezban aşağı kezban yukarı. çok takıldınız diye mi bilmiyorum her şey kezban sizin için. öf.
oysaki sizin köy-kent arasına sıkışmış prenses kompleksli kıza taktığınız kezban yakıştırması baya ters uçta. çünkü kezbanın derdi kadın olmakla ilişkilidir. p-r-e-n-s-e-s hani.

kezbansan o kıllar kesin alınır yani. hani en fazla zamanı geçmiş olur, kötü alınmış olur, hemen geri çıkmış olur... ama alınır.

kıllarını almayan kızsa sizin o prenses kompleksinizle, kadın mitinizle, etraf ne derinizle uğraşmaz. sizsiniz kezban. erkek olanlarınız da.

Türk toplumunun kadınlara yaftaladığı "kezban" nitelemesine dair yapılmış bu derin inceleme de dikkatinizi çekebilir