Kadınların Rahimlerinde Görülüp Bebek Sanılan Korkunç Tümör: Teratoma

Saçı, dişi ve gözleri olabilen korkunç bir tümör çeşidi Teratoma. Aşağıdaki görüntüler hassas bünyeler için rahatsızlık verebilir.
Kadınların Rahimlerinde Görülüp Bebek Sanılan Korkunç Tümör: Teratoma

teratoma; rahme düşmüş fakat döllenmemiş bir yumurtanın, oluşan bir tümör sonucunda hücre bölünmesine başlayarak rastlantısal dokular üretmeye başlaması ve böylece canlı varlıklara özgü birtakım özellikleri barındıran fazlasıyla korkunç bir yapıya dönüşmesidir.


işin kötüsü, rahimde büyüdüğü için bunu taşıyan kişi hamile olduğunu zanneder, hatta bu sanı uzun süre devam edebileceği için annelik psikolojisine girebilir. hatta, kendisine teratoma hakkında bilgi verilmesine karşın, olayın şokuyla bu durumu kabullenmeme ve "çocuğunu" doğurma isteği göstermeye eğilimli olur. bu nedenle, bu durumdaki hastalara çok büyük bir dikkatle yaklaşılması gerekir.


çeşitli teratomalar; saç, diş, farklı kasların bir araya gelmiş hali gibi duran yapılar, tırnak, hatta bazı raporlara göre göz ve beyin kıvrımlarını andıran unsurlar barındırabilirler. bütün bunlar, teratoma'nın "canlı" olduğu anlamına kesinlikle gelmemektedir.

Mutasyon Sonucu Oluşmuş, Dünyanın En Korkunç Hastalıkları