Kadınların Tek Gecelik İlişki Arayan Erkekleri Yüzlerinden Anlayabilmesi

Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar; erkeklerin tek gecelik ilişki mi yoksa ciddi bir ilişki mi peşinde olduğunu, yüzlerden anlayabiliyor.
Kadınların Tek Gecelik İlişki Arayan Erkekleri Yüzlerinden Anlayabilmesi

yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, tek gecelik ilişki veya ciddi ilişki arayan erkekleri yüzlerinden anlayabiliyorlar.

macquire universitesi araştırmacıları tarafından bir araştırma yapılıyor. 103 katılımcının yer aldığı bu araştırmada, katılımcılara "sosyoseksüelite" seviyelerini ölçen soruların bulunduğu bir anket doldurtuluyor.bu test, katılımcıların duygusuz sekse ne kadar açık olduğunu gösteriyor.

bu anketi dolduran kişilerin fotoğrafları, heteroseksüel katılımcılara gösteriliyor. kadınlar, erkeklerin sosyoseksüelite derecelerini oldukça isabetli oranlarda tahmin edebilirken, erkekler bu konuda oldukça kötü bir performans sergiliyor.


araştırmacılar, elde ettikleri verilerle bilgisayar yardımıyla sosyoseksüelite seviyesi yüksek ve düşük alan yüzler oluşturuyorlar. burada da kadınlar, yine erkeklere göre daha başarılı sonuçlar elde ediyorlar.

bunun sebebinin ne olduğu henüz bilinmiyor ancak kadının hamilelik gibi bir süreci olduğu için yanında duracağı erkekleri seçmede daha başarılı olduğu tahmin ediliyor. erkeklerde böyle bir "dezavantaj" olmadığı için böyle bir ayrım yapamadığı belirtiliyor.

kaynak