Kahkahalarıyla Akıllarda Yer Eden Unutulmaz Karakter: Yılan Hikayesi'ndeki Kürşat

1999-2002 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan ve dönemin en çok izlenen dizilerinden biri olan Yılan Hikayesi'nin en unutulmaz karakterlerinden biri hiç şüphesiz Kürşat'tı. Gelin, bu efsaneyi yâd edelim.
Kahkahalarıyla Akıllarda Yer Eden Unutulmaz Karakter: Yılan Hikayesi'ndeki Kürşat


adı:
kürşat açık
doğum tarihi: 12-10-1968
doğum yeri: adıyaman
baba adı: mustafa
anne adı: münevver
suçlar: tarihi eser kaçakçılığı, silah kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti.

dizinin ilk bölümündeki dosyası bu şekildedir. böyle de gereksiz bir bilgi yumağı bu.

bir keresinde sağ kolu yusuf'la dinleme cihazı yerleştirdikten sonra test ederken yusuf'un "cam gibi oldu hehe" şeklindeki şakasına ters ters bakarak kötü olmanın ciddiyet gerektirdiğini bizlere göstermişti. o günden beri kötülük yaparken ciddiyetimi korurum.

metroda kendisini takip eden adamlardan kurtulmak için yaptığı cin fikirli numara ile genç dimağımda ölümsüzleşen efsane karakter.

yolda 100 metre uzaktan görsen "bu kesin bir dizinin kötü adamı" diyebileceğiniz bir karakter. 


ha bir de karakteri canlandıran tunca aydoğan ın twitter'ın da erkan ağa yla şu mentionlaşmasını görüp de duygulanmayan 90'lar çocuğu bizden değildir.

i na na mı yo rum

ailesi için herşeyi yapabilecek koca yürekli, pamuk kalpli kötü adam kürşat.

zaten bir memolinin "kraaal" deyişi, bir de kürşatın "gülsüüüm" haykırışıydı akıllarda kalan.

asıl adı hakandır. bu tabii bayağı ilerki bölümlerde ortaya çıkıyordu. meğerse sen tut gülsüm hanım ve pis çevresine kendini kürşat diye tanıt, aboww neler neler. sonra isminin hakan olduğunu öğrenince bayağı dalga geçildi garibimle, karısı bi yandan gülsüm hanım bi yandan. bilirsiniz o gülsüm'ün gülüşünü, karşımda sadece o kötü kadın gülüşünü yapsa otomatikman savaşı bırakırdım. bu da az direnmedi gülsüme. ey gidi.

yusuf diye bi adamı vardı, yusufffffffff başımız çok büyük dertte yusufffffff diye inletirdi ortalığı. kürşat at silahını kürşattt. yusuf sen de. allah kahretsin allah kahretsiiiiiin

dizi boyunca çarşafa dolanan karakter. yılan hikayesi'ndeki gülsüm tarafından kınanarak söylenen "yine çarşafa dolandın kürşat" cümlesi, kürşat'ın kara bahtının kör talihinin özetiydi. bir insanın işi hiç mi rast gitmez arkadaş...

en sevdiği laflar;

gün, yılanın başının kesilme günüdür erkan ağa.

yılanları bilirsin memoli, sinsi olurlar.

yılaaaan... (vay ipneee gibi tonluyor)

yılan ile kafayı bozmuş bir karakterdi.

Sözün özü; seviliyorsun Yılan Hikayesi'ndeki Kürşat!