Kalbi Kırılmış Bir Kadının Yapabilecekleri

Şu hayatta yapabileceklerinden korkulması gereken kişilerin başında hiç şüphesiz kalbi kırılmış kadınlar geliyor.
Kalbi Kırılmış Bir Kadının Yapabilecekleri


hiçbir şeydir.

bir kadın, gerçekten kırılmışsa sadece üzülür. o kadar üzülür ki, susar. sustuğu zaman gözyaşları da eşlik eder kendisine. imkanı varsa gider. uzaklaşır. düşünür, düşünür, düşünür. bu acının artık bir son bulmasını bekler. dua eder. kalbi kırılmış bir kadın karşısındaki ya da bir başkası ile ilgili bir şey yapmaz. yapamaz. içinden gelmez. kollarını bile kaldıracak hali yoktur ki, bir de onunla bununla uğraşsın. vazgeçmiştir. o'nun için her şey bitmiştir. o kırıklık o kadar büyüktür ki, herkesin ve her şeyin üzerindedir. ne yapsa zaten boştur, anlamsızdır.

ama sinirlendirilen, öfkelendirilen, gururu incitilen, aptal yerine konan, dalga geçilen, küçük düşürülen bir kadın...işte o ebenizi bile sikebilir.


kendisinden ayrıldıktan sonra aylarca sap sap takıldığınızı öğrenebilir ve bunun üzerine çekici bir arkadaşını devreye sokarak size yanaştırabilir. birkaç gün sonra ise çekici arkadaş buluşmak isteyip bir adres verebilir ve bu adres ise sapanca mal müdürlüğünün önü olabilir. üstteki tabelada mal müdürlüğü yazarken altında duran şahsın fotoğrafları tam karşıdaki cafeden çekilip facebook'da ifşa edilebilir.

(bkz: arkadaştan biliyorum)

temizlik.

allah sizi inandırsın, ev bal dök yala.

bir daha aşık olacak kadar aptal olmamak ama sevmeyi becerebilecek kadar da yürekli olmak için uzunca bir acıyı yaşar ve yaşatır.

evinde arkadaşlarıyla poker oynayan adamı polislere "kumarhane işlettiriyor" diye ihbar eder. yaptım, oradan biliyorum ehhee

albüm yapıp başarılı olmak. (bkz: demet akalın)

bol bol beddua etmek. tutsun inşallah. amin.

çok fena şifre kırabilir. msn şifresi olsun, mail şifresi olsun kırar yani. rastladım böylesine de.

başka kalpler kırar. o kalp kırma zinciri nasıl başladı sanıyordunuz?

kainattaki hareket eden hiçbir şeyi umursamadığını iddia edercesine histerik bir şekilde eğlenir. sonra eve gelip arı mayalı silgisini kaybetmiş ilkokul çocukları gibi ağlar ağlar ve sonunda zıbarır.