Kapkaranlık, Duygusal, Uzun Süren Şarkıları Olan Müzik Türü: Atmosferik Black Metal

Rahatsız eden ama bir yandan da huzur veren bu acayip müzik türünü öğrenelim. Nedir, ne değildir, atmosferik black metal grupları nelerdir diyenler için gelsin.
Kapkaranlık, Duygusal, Uzun Süren Şarkıları Olan Müzik Türü: Atmosferik Black Metal

nedir?

melankolik, karanlık duygusal bir müzik türüdür. kirli bir distortion ile arpej ve kimi zaman açık akorlara basarak, bol klavye ve black metal tarzı çığrınan vokali icra edilir. çoğu zaman temposu 90 bpm veya hatta daha da yavaştır. gerektiği yerde temiz vokal, klavye, akustik, klasik gitar ve diğer her türlü enstrümanı kullanmaktan çekinmez. yeter ki atmosfer yaratsın. melankolik insana iyi gelir.

genel bilgiler

atmosferik black metal (aynı zamanda ambient (atmosfer) black metal veya abm olarak da bilinir), ambient müziğinden önemli etkisiyle bilinen bir black metal alt türüdür. atmosferik black metal, karanlık veya mutlu atmosferler, "rüya gibi" veya ruhani dokular, uzun şarkılar ve genellikle doğa hakkında sözler yaratmaya odaklanmasıyla karakterize edilir.


öne çıkan gruplar

bu türde öne çıkan gruplar arasında drudkh, agalloch, wolves in the throne room ve summoning bulunmaktadır. türün öncülüğünü burzum'un 90'ların başında dark ambient etkilerine sahip ilk black metal kaydı olan filosofem albümü ile yaptığı düşüncesi kabul görüyor. o zamandan beri atmosferik black metal, müziklerine celtic veya folk metal (saor, winterfylleth), orta çağ müziği (summoning, caladan brood) ve uzay temaları (astral path) gibi diğer stilleri de dahil eden grupları dahil etmeye devam etti.

Summoning

grup önerisi

ergen hater'ı ne kadar çok olsa da bu türü, tanımını ve karakteristiğini tam anlamıyla karşılama açısından en başarılı temsilcisi, wolves in the throne room'dur. tabi kendileri arz-ı endam edene dek, bu ünvanın sahibi summoning idi. çoğu zaman folk türleri ile iç içedir ancak dengeyi yakalamak, her baba yiğidin harcı değildir.

WOLVES IN THE THRONE ROOM - Born From the Serpent's Eye