Kendisi Konuştuğu Halde Sesin Başka Yerden Geldiği İzlenimi Vererek Kuklalar Oynatan Kişi: Vantrolog

Dinleyene sesin başka yerden geldiği izlenimi veren, dudaklarını kıpırdatmadan konuşan insanlar... Genellikle "karnından konuşan" olarak bilinirler. Bu yeteneğe sahip insanlar kuklaları veya numaralarla şov yaparlar.
Kendisi Konuştuğu Halde Sesin Başka Yerden Geldiği İzlenimi Vererek Kuklalar Oynatan Kişi: Vantrolog
The Ventriloquist - 2012 iMdb

aslina bakilirsa karinla uzaktan yakindan alakasi olmayan sadece yutak ve dil yardimiyla çikartmak istediginiz sesleri artikule etmeye dayanan eglence. m,b ve p gibi dudak seslerini* çikartmaniz mumkun olmasa da; bunlari sirasiyla n, üe*, ve fuseki dermi$çesine birbirine yapi$ik bir fs ile çikartarak gayet ba$arili olabiliyorsunuz.

dogal olarak bu i$le ugra$mak eger dikkat edilmezse çe$itli riskleri de beraberinde getiriyor ki bunlarin arasinda reflü ve yeni tani$tiginiz birisine 20 dakika boyunca falsetto bir ses ile karninizdan konu$arak, ventriloquism'de b, m ve p harflerini telaffuz etmenin zorlugundan bahsetmek sayilabilir.*

kendisi konuştuğu halde, izleyene sesin başka yerden geldiği izlenimi veren şov canlısı. “karnından konuşkan” da denilebilir yöresel tanımda, hangi yöre olduğunu bilmiyorum, itirazım da yok. fazla para kazanamaz vantrolog ahıah, ama takdir edilebilir ve eğlenceli bi yetenektir zannımca; kişinin espri yeteneğine bağlı olarak. vantrolgolara metin yazarlığı boyutu işin içine girdiğinde saniyede uzaklaşırım ondan, isterse vantrolog kişi babam olsun.

kevin spacey'nin oynadığı rol.

buyrun: 

Kevin Spacey in 'The Ventriloquist'

nina conti hanımın çok başarılı bir şekilde yaptığı karnından konuşma sanatı. evlenilir lan bu kadınla. şuradan buyrun siz de aşık olun siz de evlenmek isteyin.