Kendisini Ağlarken Göremeyeceğiniz Aslan Burcu Kadınının Özellikleri Nedir?

Güçlü görünmek konusunda ayrı bir inadı olan aslan burcunun özellikleri, aşk hayatı ve daha fazlası hakkında bilinmesi faydalı olacak şeyler.
Kendisini Ağlarken Göremeyeceğiniz Aslan Burcu Kadınının Özellikleri Nedir?
iStock

Genel özellikleri nedir?

benim tanıdığım kadarıyla aslan kadını sevince gerçekten deli gibi sever. hani sevildiğine inanırsa bir de gurur dediğiniz şey çok arka plandadır. öyle çocuksu sever ki sürekli pohpohlar, karşısındakini şımartır ve mutlu etmek için etrafında pervane olabilir. aynı ilgiyi tabi ki karşısındaki insandan da bekler. ilişkide eşitlikten yana olduğu için veremeyeceği bir şeyi karşı taraftan da beklemek istemez. bu onun gururunu kırar. ya daha üstün ya eşit olmalıdır ilişkilerinde her zaman. sevdiği insana gerçekten iyi davranır. düzdür. düşündüğünü söyler bu nedenle anlaşılması o kadar zor değildir. düşündüğünü söylemiyorsa da düşüncelerinden tam emin olamadığı içindir o an. sevdiklerini ölümü pahasına korur. aptaldır bu konuda, gereksiz fedakarlıklar yapmaktan çekinmez. eli boldur. para onun için değerli olsa dahi sevdiği insan için bütün parasını gözünü kırpmadan harcayabilir.

çoğu zaman kendini haklı görür çünkü her şey için haklı bir açıklaması vardır. kendi mantığına oturttuğu şey için "mantıksız" açıklamasını kabul etmez. başkalarının hayatlarına müdahaleci olabilir çünkü onları seviyordur ve onların iyiliğini istiyordur. onlar için en iyisini istiyordur. bu nedenle bazen kendisinden bezdirebilir insanları. bir tartışma içerisinde ise gerçekten çok tehlikeli olabilir, birden öfkelenebilir, ateşler saçarak şiddet içeren davranışlarda bulunabilir, hele ki sinirlendiren kişi karşısında gülüyor ve "sen sinirlensen nolur yea" davranışları içeriyor ise orayı kelime anlamıyla yıkar. kendi kafasında uzaktan kumandalı bomba planları yapmaya başlayıp karşıdaki kişinin soyunu yok etmeye karar verebilir. ama öfkesi geçtiğinde bunun uzun zahmetli bir iş olduğuna ve dahası öyle bir şey yapma durumda kendi hayatını sevmediği bir insan için zora sokma düşüncesinin saçma olması nedeniyle bu düşüncesinden vazgeçer. yani tembeldir, evet. bazen tembel olması cidden iyidir.

kinci bir yapıları olduğu söylense de aslan kadınının öfkesi başladığı gibi çabuk biter. genel anlamda her zaman küçük meydan okumalardan hem hoşlanır hem sinir olur, her şeyi kazanmak ister, bir aslan kadına bak şuraya kadar kim daha hızlı koşacak deseniz ilgilenmiyor görünse de kazanacağına inanıyorsa topuklu ayakkabılarıyla koşmaya başlar, kaybedeceğine inanıyorsa neden kaybedeceğine dair detayları size sunar ve şartlar eşit olsa kazanacağını açıklar.


kendisine yapılan kötü şeylerin çoğunda kendisine kötü davranılmasını nedensiz buldukları için yanlış anlaşılmaya kurban gittiklerine inanır. çünkü sevdikleri kimseye bilerek ve isteyerek üzmezler. sevmedikleri biri için bir duygu beslemediklerinden ve onlarla muhatap olmayı dahi zaman kaybı olarak gördüklerinden o insanlar için de kötü davranışlarda bulunmazlar. bu nedenle başlarına gelen kötü şeyler için öncelikle o insanı suçlamamayı yeğlerler. ama ki kasıtlı olarak kötü davranıldığını kabul ederlerse (ki nedenleri vardır böyle kabul etmek için) o zaman iyi niyetlerinin kötüye kullanıldığını düşünür, gerçek birer düşmana dönüşürler. ancak kötü davranan kişiyi küçümser ve değersiz bulurlarsa tırnaklarını çıkarmaya gerek duymadan aslan uykularına devam ederler. bir yerde fare-aslan hikayesi gibidir. aslanların en kötü huylarından biri küçümsemektir evet.

bunun dışında bir şeyi çok istiyorsa ama kaybetme olasılığı varsa, bir şeyi kaybetmiş olarak yaşayamacakları için hiç denememeyi yeğlerler. isteklerini kaybetmiş gibi görünseler de asıl olan, kendilerine güvenlerinin zedelenme olasılığı olduğu gerçeğidir. bu nedenle reddedileceğini düşündüğü birine açılması neredeyse imkansızdır.

ellerinde olsa bütün dünyayı kurtarmak isterler. yine, ellerinde olsa kendileri için köle çalıştırır ve bütün gün hizmet beklerler.

gördüğünüz gibi bir yerde çelişkiler insanıdır. hep bir huzursuzluk, mutsuzluk vardır içlerinde. bu sanırım hayatı istedikleri gibi yaşıyor olmadığı içindir. mesela everest'e tırmanmak istiyorsa, tırmanana kadar tırmanmadığı gerçeği onu rahatsız eder. bu anlamda takıntılıdır biraz.

aslan kadını, astrolojiye inanmak icin yeterli bir nedendir

evrenin merkezinde olduğuna içten içe inanan bu kadın için yeterli neden sonuç ilişkisi vardır: kendisi. nergis çiçeğidir, narcissus kendini değil onu görmüştür. çok arkadaşı olan aslan kadınlarının gözlerine bakıldığında o parlaklığın ardında yalnızlık görülecektir, bakmasını bilene. bu yalnızlık seçilmiş olmakla beraber kendini gerçekten anlayan insanla karşılaşınca yavaş yavaş yok olacaktır. duvarları vardır, herkesin sevdiği neşeli kimliğinin yanısıra yaklaştırmaz kimseyi iç dünyasına. o renkli dünyaya girmek feci zor olmakla beraber ötesi tahmin bile edilemeyecek kadar renkli, sınırsız, kendine münhasır ufak bir cennettir. cenneti yaşamayı göze alanları uyarmak gerekir, o dünyada yalana, riyakarlığa ve ruhsuzluğa yer yoktur, sezgileri fevkalade güçlü olan bu kadınlar böyle bir şeyi fark ettikleri saniye siz daha ne olduğunu anlayamadan tozu dumana katmış gidiyordur. bir de bakmışsınız ki size sonsuz değer veren o kadın bir buz kütlesi haline gelmiş, ne yaparsanız yapın o dünyaya bir daha adım atmanıza asla izin vermeyecektir.


güçlüdür, güçlü olmaya çalışmaktan yorulur çoğu zaman ama bunu belli etmeyecek kadar da gururludur. içinde mimoza vardır, naiftir, kendisine yapılan hiçbir şeyi unutmaz. hafızası o kadar kuvvetlidir ki etrafındakileri şaşırtırken kendisi de şaşırır. detaycıdır. detaylara fazlasıyla takılacak kadar da tutkulu. takıldığı bazı şeyler vardır, bu bir kelime, hoşuna gitmeyen bir hareket ya da başka herhangi bir şey olabilir. bu durumda dünyaları verseniz yanına yaklaşmanıza izin vermeyecektir.

sinirini bozan ya da onu sıkıntıya sokan her şeyden hızla uzaklaşma yeteneğine sahip bu insanlar ironik bir tezat halinde sabırlıdır, sabrı neye göstermesi ya da ne kadar tahammül etmesi gerektiğini yine onlardan başka kimse bilemez. onun herhangi bir konuda başarıya ulaşması sadece isteğine bağlıdır, istiyorsa yapar.

egolarını terbiye etmeyi başarabilmiş olanları mütevazıdır, seçkin bir ukalalıkla harmanlanmış sözleri bazen can yakıcı olsa da ardındaki nedeni araştırınca bunu hak ettiğinizi mutlaka ama mutlaka görürsünüz, adildir ve kime nasıl davranması gerektiğini bilir. bazı insanlara fazladan bol kepçe kredi veriyorsa eğer bilirsiniz ki o insana karşı zaafı var ve elbette o zaaf yok olduğu an aslan kadını çoktan ortamı terk etmiş olacaktır.

eğlence anlayışı ve espri yeteneklerinin yanısıra onları aynı şekilde etkileyecek insan sayısı çok ama çok azdır. kaliteli olana değer ve prim verirler.

kendisinin farkındadır, ilgiyi sevdikleri gibi cıvık ve yalan olanlardan hızla uzaklaşır ve zevzek gösterilere asla izin vermezler.

ve elbette tüm genellemeler yanlıştır.

İkizler Burcu Kadınının Özellikleri Nedir?