Kidding Dizisinin İlham Kaynağı Fred Rogers ve Mr. Pickles Arasındaki Benzerlikler

Jim Carrey'nin sahalara sağlam bir şekilde döndüğü Kidding, çocuk programları yapan ve geniş kitlelerce sevilen Mr. Pickles mahlaslı Jeff Pickles'ın iç dünyasını konu ediyor. Mr. Pickles'ın esin kaynağı ise uzun bir dönem ABD televizyonlarında program yapan Fred Rogers.
Kidding Dizisinin İlham Kaynağı Fred Rogers ve Mr. Pickles Arasındaki Benzerlikler

kidding, son dönemin hem en kalbe dokunan hem de en keyifle izlenebilecek dizisi. mr. pickles karakterinin ilham kaynağı kesinlikle amerika'nın en uzun soluklu çocuk programlarından birini yapan kukla ustası fred rogers. benzerliklere gelince:

fred rogers hakkında vietnam'da keskin nişancı olduğu dedikoduları çıkmış fakat aslında rogers orduda hiç görev almamış

dizide de mr. pickles için bu muhabbet dönüyordu.


araba hırsızlığı meselesi

arabasını çalan hırsızların torpido gözünde kendisine ait bir fotoğraf ve şovuyla ilgili bazı eşyaları görünce bir özür notu ile birlikte arabayı tekrar evinin önüne bıraktıklarına dair bir şehir efsanesi var. bu olay dizinin 2. bölümün başında aynen yaşanıyor.


fred rogers da mr. pickles gibi tv'nin çocukları etkileme biçiminden rahatsız olup banttan programlar yerine canlı şovlarla ulaşmak istemiş


burger king, kendisinden esinlenen ''mr. rodney'' bir karakterle reklam kampanyası yapmak istemiş

ancak rogers'ın başvurusu üzerine reklam yayından kaldırılmış. zaten hayatı boyunca hiçbir reklam kampanyasında yer almamış, yalnızca eğitime destek veren hayır kurumları için faaliyetlerde bulunmuş.

Yayından kaldırılan Burger King reklamı.

fred rogers'ın "misters rogers' neighborhood" programının açılış jeneriğini de şuraya bırakayım

gördüğünüz gibi jim carrey dersini gayet iyi çalışmış.


dizide jim carrey'nin muhteşem performansının yanında the americans'tan hatırlayabileceğiniz frank langella göze batan oyunculardan. ayrıca maddy denen o psikopat ufaklığa da bayılıyorum.

dizi; zekice yazılmış diyaloglar, şahane espriler, hüzünlü ve sıcak hikayesi ile birlikte yarım saatlik süresi ile ağızlara bir parmak bal çalıp kendine bağlıyor.

mr. pickles'dan gelsin:

"bu zamana kadar şu hayattan ne öğrendim biliyor musun?! benden yaşça büyük olanlar söylediklerimi, kararlarımı hep sorguluyor; benden yaşça küçük olanlar da her söylediğimi kabul ediyor. yani ben gün geçtikçe güçleniyorum ama sen yaşlanıyorsun!"

Bohemian Rhapsody Filminde Gerçek Hikayeden Saptırılmış Şekilde Anlatılanlar

La Casa de Papel'deki Şehir İsimlerinin II. Dünya Savaşı'nda Yaşananlarla Benzerlikleri