Kimi Zaman İçimizi Saran En Tuhaf Korkular

Sözlük yazarları kendinde en tuhaf buldukları korkuları sıralamış. Sizin de en tuhaf korkunuzla benzerlik gösterebilecek bir sürü tuhaf korku var.

ojeli kadin eli şeklinde sabunluk...

sokakta cop kutusuna bir sey atacakken icinden kedi firlayacak korkusu.

Selçuk Erdem

sahilde balık tutan insanların yanından yürürken, denizdeki en uzak noktaya atmak için uğraştıkları oltanın o en ucundaki minik iğnenin gözümün altı gibi derimin incecik bir noktasına saplanıp kalacağı korkum var, evet.

valla tuhaf mı değil mi bilmem ama en çok korktuğum şeylerden biri hatta en başta geleni düdüklü tenceredir. zira o ocağın üzerindeki canavarın içinde neler olup bittiğini çok iyi bilmekteyim. o  düdüğü tıkanırsa falan .. ya bak gene tüylerim diken diken.a.k seni icat edenin.

iStock.com

kopup gelen halay silsilesi altında ezilmek.

(ara: halay)

gece araba kullanırken, aniden dikiz aynasından arka koltukta oturan birini görmek. allah etmeye ya, bak yazarken bile fena oldum, bak dokun bak diken diken oldu tüylerim bak.

iStock.com

süpürgeye çektirdiğim örümceğin beklenmedik bir zamanda oradan çıkıp intikam peşine düşmesi..

iStock.com

vapurda ya da feribotta giderken, denize yakın duruyorsam eğer bir anda kendimi tutamayıp elimdeki değer olarak kıymetli bir şeyi istemeden kendini kaybedip bir anda denize fırlatmak.. mesela atıyorum elinde 1,5 - 2 milyarlık cep telefonu var diyelim, bir anda hoop denize fırlattığını düşün kendinde olmadan.. işte bundan çok korkuyorum sözlük..

iStock.com

minibüs şoförünün para üstünü vermeyi unutma ihtimali korkusu.

laptopun ekraninda bulunan ona yapisik haldeki, (yapisik yalniz) webcame cok gizli kaynaklardan virustur, yazilimdir neyin gonderilip gizli kamera seysine donusturulecegini, bilgisayar acik oldugu surece surekli izlenecegini ve bunu anlayamayacagini dusunmek. ayri olsa, ters cevirirsin bilmemnaparsin da boyle paranoyaklik iyi degil ki haci. henuz boyle bir teknoloji gelistirilmedi, olmadi degil mi? ...lan?

omlet yapmak için kırdığım yumurtadan civciv çıkacakmış gibi gelmesi.

iStock.com

ayaklarim ama sadece ayaklarim sozluk. onlar ben uyurken yorgan, carsaf ve bunun turunde seyler tarafindan kapali ortulmus sekilde olmazsa uyuyamiyorum cunku acikken kesilceklerini dusunup korkuyorum. aramizda kalsin bunlar ama sevgili sozluk.

iStock.com

yüksek yerlerden aşağı bakarken ya bi anda atlarsam diye tırsmak. kabus gibi bişi be!