Kısa Boydan Muzdarip Kadınlar İçin Birbirinden Değerli Tavsiyeler

Her kadın her haliyle güzeldir ama bazıları hala kısa boydan şikayetçidir. Boyumuzun ölçüsünü değişmek için henüz bir müdahale işlemi yapılamadığına göre ufak değişikliklerle kendimizi mutlu etmeye çalışacağız. Sözlük yazarı "earilmadith", kısa boyu nasıl daha iyi sunabileceğinize dair birbirinden güzel tavsiyelerde bulunmuş.
Kısa Boydan Muzdarip Kadınlar İçin Birbirinden Değerli Tavsiyeler


"şunları giyerseniz daha uzun gözükürsünüz, bunlardan kaçının" gibi tavsiyelere balıklama atlamadan önce şunu sakın unutmayın, önemli olan boy kadar proporsiyondur da. bacak boyu gövdesine göre uzun olan bir kadın, kilosu ideal ve tercihen zayıf olduğu sürece boyu 155 de olsa 160 da olsa uzun boylulara yakışan her şeyi giyme lüksüne sahiptir. dolayısıyla bacak boyunuz uzunsa gönül rahatlığıyla kalem etekler, bantlı ayakkabılar, uzun elbiseler giyebilirsiniz.

* verebileceğim en iyi örnek eva longoria.

Eva Longoria - 157 cm


- eğer bacak boyunuz kısaysa ya da halihazırda uzunsa da siz bunu daha çok vurgulamak istiyorsanız yüksek bel pantolonlar (bacağın başladığı yeri yukarıya çekersiniz ve otomatik olarak daha uzun gözükürsünüz) ve mini etek/elbiseler bunun için biçilmiş kaftandır. benim gibi beli ince, bacakları nispeten kalın olanlara özel bir tüyo vereyim; yüksek bel boyfriend jeanler ve crop toplar ile bir taşla üç kuş birden vurabiliyoruz. kalın bacaklarımızı gizleyip belimizi ortaya çıkararak daha zayıf bir surete sahip oluyor; yüksek bel pantolon sayesinde daha uzun gözüküyor; yetmezmiş gibi çok tarz oluyoruz. günlük hayatımda çok fazla kullandığım ve istisnasız herkes tarafından beğenilen bir kombindir bu.

* not: kombin sözcüğünden nefret ediyorum ama yerine kullanacak başka bir şey bulamadım.

- tek renk giyinmek, dikey çizgili kıyafetler, v yaka bluzlar olduğunuzdan uzun gösterir.

- yüksek topuklu ayakkabıların boy uzatmak için icat edildiği sanrısından vazgeçin, onlar halihazırda uzun olanlar için yapılmışlardır. kısa boylu bir kadın, on beş cm bir topukluyla arz-ı endam ederken farkında olmasa da leyleğe benzer ve dahi yürüyemez çünkü o ayakkabıyı taşıyabilecek uzunlukta bacaklardan yoksundur. ve bir sır vereyim, herkes boyunuzun aslında bir yetmiş beş değil bir altmış olduğunu biliyor. yani olduğunuzdan uzun gözükmüyorsunuz, kendinizi uzun göstermeye çalışırken rezil oluyorsunuz. üzerine çektiğiniz acı da cabası. on cm'den yüksek topuklardan kaçın, yedi-sekiz cm'lik topuklularla aşk yaşayın.


* küçük bir tüyo: bantsız ayakkabılar tercih ederseniz bacak boyunuz kesilmiş olmaz.

- kalçaya gelen saçların boyu basık göstermekte üstüne yoktur. dolayısıyla omuz hizasında saçlar sevimli/seksi bir görüntü yaratmakla birlikte boyu da uzatacaktır.


- ne kadar zayıfsanız o kadar uzun gözükürsünüz. kilonun, uzun boylu birini bile olduğundan kısa gösterdiği su götürmez bir gerçek. biz kısa boylular olarak iki kilo alsak şişman, iki kilo versek zayıflıktan ölecek gibi gözüktüğümüz için ideal kiloyu bilmek ve o kiloyu korumak çok önemlidir.

* bunun yanında biraz balık etli bir görüntünün kısa boylu kadınlara çok yakıştığı kanaatindeyim.

tabii "sana ne lan bok? ne istersem onu giyerim," diyenlere "bunları yapacaksın ulan!" dayatmasında bulunacak halim yok suserlar. bunlar sadece 158 boyunda minik bir kadın olarak günlük hayatta uyguladığım şeylerin yazıya dökülmüş halidir ve buralara gerçek bir tavsiye için gelenlere faydalı olmak amacı taşımaktadır.

Shakira - 157 cm


verebileceğim son tavsiye ise boyumuzun kısa olduğu gerçeğini siktir etmektir. bu bedenin içinde yaşayan, bu bedeni kullanan biziz ama başkalarının bedenlerimiz hakkında ne düşündüğünü kafaya takıyoruz ve güzellik standartlarına uyabilmek için ruhlarımıza acı çektirmekten çekinmiyoruz. boyumuzu olduğundan uzun, dudaklarımızı olduğundan dolgun, saçlarımızı olduğundan hacimli gösterebilmek için yapmadığımız şey kalmıyor. herkes daha güzel olmak ister elbet, bunda kötü bir şey yok ama bazen sosyal medyanın bizlerde yarattığı tahribatın artık fark edemeyeceğimiz düzeye ulaştığını düşünüyor ve üzülüyorum.

her şeyden önemli olan, insanın kendini sevmesi ve kendisiyle barışık olmasıdır.
bunu yapabildikten sonra isterse yer cücesi olsun, fark etmez.

magazinsel bir dille başlayıp iç dökerek biten bir yazı oldu ama olsun, faydası dokunduysa ne mutlu.

Bonus olarak kısa boydan muzdarip erkekler için de bazı tavsiyeler var: