Kız veya Erkek Çocuk Olasılığını Spermin Davranışlarıyla Açıklayabilen Şaşırtıcı Bir Bulgu

Kız veya erkek çocuk dünyaya getirme oranlarını %50 sanıyorduk ancak durum pek de öyle değilmiş, hatta belirli bir taktik bile içeriyormuş bu durum. Sözlük yazarı "s7e7v7e7n" açıklıyor.
Kız veya Erkek Çocuk Olasılığını Spermin Davranışlarıyla Açıklayabilen Şaşırtıcı Bir Bulgu
iStock.com


bbc nin bir belgeselinde izlemiştim.

dişi olan spermler, erkek spermlere göre daha yavaş hareket ediyor ama rahim içinde daha uzun süre hayatta kalabiliyorlarmış.

erkek spermler ise dişilerden daha hızlı hareket ediyor ama daha az yaşıyorlarmış.

yani kadının muhtamel yumurtlama gününden biraz önce yaparsanız çocuğun %80 oranında kız olma ihtimali artıyormuş. çünkü erkek spermler oraya ulaştığında henüz kadın yumurtlamaya hazır halde olmadığı için gariplerim boş boş takılıyor orda. hanım takımı arkadan yavaş ama sağlam adımlarla geldiği için, hanımlar o bölgeye ulaştığında erkeklerin sadece %20 i ile karşılaşıp halaylar eşliğinde yumurtlamadaki sayısal üstünlüklerini kutluyorlarmış.


yumurtlamanın son günlerine denk getirip yaparsanız da erkek olma ihtimali %80 artıyormuş. çünkü dişi spermlerin %80'i oraya daha geç ulaşıyor ve o süre içinde küçük abilerimiz hızlı bir biçimde başarılı bir yumurtlama sağlayıp, sona kalan dona kalıyor atasözüne bir atıf'da bulunuyorlarmış.

ben bunu henüz denemedim, deneyip haber vereceğim...