Koruyuculuğu Yüksek Olan Bir Cinsel Korunma Yöntemi: Kadın Prezervatifi

Ülkemizde pek yaygın olmamasına ve kullanım şekli itibarıyla kendisine pek sıcak bakılmamasına rağmen koruyuculuğu çok yüksek bir ürün kadın prezervatifi.
Koruyuculuğu Yüksek Olan Bir Cinsel Korunma Yöntemi: Kadın Prezervatifi

herkesin gerçekleri bilmesinin gerektiğini düşündüğüm, tüm yalanlamaların, yanlış bilgilerin tersine gerçekten de yararlı ve doğru bir korunma yöntemi kadın prezervatifi.

öncelikle kendisi poliüretandan imal edilir, erkek kondomu gibi latexten değildir, o yüzden naylon gibi gözükebilir ancak latexe alerjisi olan çiftlerin beğeniyle kullanımı için uygundur, ayrıca latexe alerjisi olan homoseksüel çiftlerin de sorunsuz kullanımı için birebirdir - içteki halka çıkarıldığında binevi erkek kondomuna benzer. kullanımında herhangi bir dert yoktur, 2 saniyede de şıp diye yerine takılır, hatta partneri prezervatif kullanması için ikna etmeye çalışmaktan daha kısa sürede yerine yerleştirilir.


bir tarafı açık silindirik bir şekle benzer, bu kondomun 2 halkası vardır, biri iç halka, diğeri dış halka, iç halka kapalı yerindedir ve rahim ağzına yerleşir, dış halka da dudakları kapatır. çoğu araştırma bu iki halkanın aslında duyulan zevki arttırdığını ileri sürüyor çünkü içteki halka penisin ucuna yani uyarılan bölgeye denk gelirken, dış halka kadının klitorisine denk gelir ve sevişme sırasında hazzı bu şekilde arttırır. ayrıca poliüretan ısıyı da süper arttırdığından neler olabileceğini siz düşünün artık.

koruyuculuğu erkek kondomundan dahi daha yüksektir çünkü dudakları kapattığından deri yolu ile bulaşan cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların (siğil, uçuk vs.) bulaşma riskini de azaltır.

peki kadın prezervatifi nasıl kullanılır?

1. Prezervatifin iç ve dış kısmına kayganlaştırıcı sürün.


2. Prezervatifin iç halkasını sıkın.


3. Prezervatifi vajinanın iç kısmına yerleştirin.4. Bir parmağınızı prezervatifin içine yerleştirin ve halkayı itebildiğiniz kadar uzağa itin.

5. Dış halka vücudun dış kısmında durur ve vajina çevresindeki alanı kaplar.

6. Dış halka, cinsel ilişki sırasında prezervatifi yerinde tutar.

7. Seksten sonra, dış halkayı alın ve prezervatifi çekerken bir miktar döndürün.

8. Kullanılmış prezervatifi çöpe atmayı unutmayın.

Kaynak: Zanzu.de