Kripto Para Piyasasına Yeni Girenlerin Takip Etmesi Gereken Tecrübeli Kişiler

Bitcoin'in domine ettiği kripto para piyasasında panik yapmamak, piyasayı doğru analiz edebilmek için işi iyi bilenleri takip etmek gerek.
Kripto Para Piyasasına Yeni Girenlerin Takip Etmesi Gereken Tecrübeli Kişiler

kripto para piyasasında panik yapmamak, doğru analiz edebilmek için işi iyi bilenleri takip etmek lazım. unutmayın; piyasa iyi giderken herkes ortada konuşur önemli olan kötü giderken size yardım edecek kişileri bulmaktır, bu yazı tam olarak onu içeriyor.

öncelikle nasıl takip edeceğiz?

her kişinin tarzı, tecrübesi farklı. gerçekten bu değerli kişileri takip edin, söylediklerini kendi tecrübenizle yoğurmak çok kritik. her dediklerini yapamazsınız çünkü her zaman aynı şeyleri söylemezler ama siz kendinize göre orta yolu buluyor ve kazanıyorsunuz.

kimsenin dediği salt doğru değil, kimseyi her adımla salt takip etmeyin. haberlerini, düşüncelerini okuyun, kendiniz araştırın ve karar verin.

bu takip ettiğiniz kişilerin dediklerini anlamanız için terimlere hakim olmanız gerekmekte, bunun için de kripto para terimler sözlüğü yazımı da yazının sonuna ekledim.

bu piyasada nispeten yeniysek kimleri takip edelim?

1) kerim kalender - https://twitter.com/kerimcalender

neden takip etmelisiniz?

kerim hoca, piyasada oldukça deneyimli. her türlü haberi ve projeyi takip ediyor, onun yazdıklarından çok faydalandım. ninja alts bülteni de oldukça başarılı.

kerim hocadan kar realize etmeyi ve aç gözlü olmamayı öğrendim. aç gözlülük bu piyasada kaybettirir, belki bugün değil ama yarın, bir yerde mutlaka kaybettirir.

kendisi çok açık ve şeffaf bir şekilde tüm alımlarını alış, satış ve kar oranlarıyla birlikte paylaşıyor. manüpilasyon yok, takipçi kasmak için yalanlar, boşa söylenen şeyler yok. kendisine tekrardan çok teşekkür ediyorum.

2) berke oktay - https://twitter.com/iberkeoktay

neden takip etmelisiniz?

teknik analiz bilmiyor olabilirsiniz ancak bilenleri takip etmek her zaman faydalı. berke hoca da piyasada bilinen tüm coinleri sık sık takip ediyor ve grafiklerini paylaşıyor.

müthiş değerli bir tecrübe. bendeki coinlerin destek ve direnç seviyelerine sayesinde bakıyorum. ne zaman stop olmalı, ne zaman satmalı, ne zamandan sonra önü açık tüm bunlar berka oktay'ın twitlerinde mevcut.

3) crypto jeodezi - https://twitter.com/cryptojeodezi

bu piyasanın kurtlarından diyebileceğim biri. kerim hocanın tam tersine risk iştahı daha yüksek ama bu hesaptan da boğa sezonunda hodl 'un önemini öğrendim.

gerçekten sattığım coinlere baktığımda satmasam çok daha fazla kazanırdım, eminim hepiniz de öylesinizdir.

son 1-2 aydır kerim hocadan alıştığım karın %50 sini realize ederek elimdeki coinlerin hodl yapıyorum ve bunun faydasını çok gördüm.

4) mert adaş - https://twitter.com/mertadass

mert'i yazdığım için bir çok eleştiri gelebilir, gelsin. 200k takipçisi olan adam coin paylaştığında elbette pump olacak. kendisinin biraz abartılı üslubu da insanları yanıltıyor haklı olarak.

ben kendisinin her dediğini yapmasam da son 3 ayda dediklerinin %75 ini takip ederek 10x yaptım, sağolsun. evet paylaştığı coin pump yapabilir ama bekleyince alım şansı veriyor ve alıyorsun.

neden takip etmelisiniz?

son zamanlarda herhalde son 30 coinde 2x, 3x yapmadan sattığı olmamıştır. ben tavsiye ederim. benim için en önemlisi piyasa negatife döndüğü an kendisi her zaman doğru ya da yanlış analizleriyle güven veriyor. diğerleri gibi kafasını kuma gömmüyor.

benim kendisinden en büyük kazancım çok güzel bir proje olan tfb (truefeedback) projesini öğrenmem oldu. daha önce cro paylaşmıştı, onu araştırdım, beğenmedim almadım zira o proje pek yol almadı. tfb paylaştı, beğendim ve aldım. kasım ayından bu yana 20x yaptı ve daha henüz swap işlemleri tamamlanmadı, iyi bir borsada listelenmedi bile yolu çok açık. mert hocayı takip etmesem bunu öğrenemezdim. yeri gelmişken tfb projesini araştırmanızı tavsiye ederim.

bir diğer öğrendiğim de coine strateji yapmak ve aşık olmamak. bir hedefi var, orta vade coin 4x yaparsa satarım ve yaptığında satıyor, tekrar bir alım fırsatı vermezse bir daha bakmıyor ve aynı şekilde o coin 4x yapana kadar beklemeye devam ediyor. stratejinin, beklemenin ve daldan dala atlamamanın önemini canlı olarak görüyoruz.

5) bozokcoin - https://twitter.com/bozok6

mert adaş ile benzer profiller ancak bozok hoca piyasanın gidişatı ve durumu hakkında çok daha sık ve çok daha somut analizler yapıyor. sayesinde btc alt destek noktasını ve dominasyonun olması gerektiği değeri sürekli takip ettim, bu düşüşte için rahattı mesela.

ayı geldiğinde 20 dakika içerisinde varımız yoğumuz yarı yarıya düşer, o yüzden bu %15-%20 düşüşlerden korkmayın.

6) pac-money - https://twitter.com/pacmoney0

listenin en zayıfı ama tavsiye ederim. berk oktay gibi oldukça fazla coin incelemesi ve yorum yapması avantaj, yol gösterici olabiliyor.

ben sadece genel piyasa yorumlarını takip ediyorum, onlar başarılı ancak coin analizleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

7) le public halk - https://twitter.com/lepublichalk

yine yakından takip ettiğim, özellikle isabetli genel piyasa analizlerini ve btc tahminlerini başarılı bulduğum biri. bence takip edin.

yukarda verdiğim her ismin telegram kanalı da var. oralar daha aktif olabiliyor, katılmanızı tavsiye ederim.

bunların haricinde ben çok beğenmesem de selcoin'i beğenen çok insan var.

takip ettiğim 2 yabancı hesap var:

https://twitter.com/jjcycles
https://twitter.com/cryptonewton

...

takip ettiklerinizin yazdıklarını anlamanız için kripto terimler sözlüğü: