Kronik Hastalığı Olan Çocukların Hayallerini Gerçekleştiren Dünyanın En Güzel İyilik Ekibi: Leyla'dan Sonra

Leyla'dan Sonra, Türkiye’nin birçok Tıp Fakültesinde hasta çocukları ziyaret eden onlarla vakit geçiren ve dileklerinin gerçekleşmesine aracı olmaya çalışan Tıp öğrencilerinden oluşan bir ekip.
Kronik Hastalığı Olan Çocukların Hayallerini Gerçekleştiren Dünyanın En Güzel İyilik Ekibi: Leyla'dan Sonra

Çocukların hayalini nasıl gerçekleştirebiliriz?

Tıp öğrencilerinden oluşan iki – üç kişilik ekipler oluşturuyor, düzenli olarak servislere gidip çocukları ziyaret ediyor. Onlarla sohbet ederek hayatta gerçekleşmesini en çok istediği dileğini öğreniyor. Bazen bir oyuncak, bir enstruman ya da bir ünlüyle tanışıp imzasını almak, bir gezi gibi istekler olabiliyor. 
Bu istekleri Leyladansonra.com ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılıyor. İstekleri gerçekleştirmek isteyenler paylaşılan yazıların altındaki mail adresinden ekiple iletişime geçiyor. Dileğini bizzat ziyarete gelirken getirerek, ya da dileğine yolculuğunda ona eşlik ederek veya kargo yoluyla oyuncak, kitap ya da enstrümanını göndererek gerçekleştiriyor.

insan olduğunu iddia eden herkesin kontrol etmesini ve en az bir kuzucuğa hediyesini göndermesini dilediğim güzel etkinlik.

http://leyladansonra.com/

ben çukurova üniversitesi'nde bekleyen sündüz fatma'ya, yeni yıl gelmeden ulaştıracağım o hayalindeki  "uzun saçlı, kuaför setli, büyük bebek"i... lütfen siteyi arada bir kontrol edin. şu an bekleyen başka bir çocuk yok.ama her an olabilir. hastanede zaman geçirmek büyüklere ve hasta yakınlarına bile öyle zor geliyor ki...
çocukların halini düşünmek bile insanı mahvediyor. ve o miniklerin istedikleri öyle küçük şeyler ki... bu ay sinemaya gitmeyerek, %50 indirim palavrasıyla ihtiyaçtan fazla aldığımız makyaj malzemelerini reyonlara geri bırakarak, sadece bir öğlen yemeğimizden kısarak alabiliriz.

lütfen bu siteyi sık kullanılanlarınıza ekleyin.
mutlu olmak istiyorsanız siz de bir çocuğu mutlu edin...

Dilekleri gerçekleştirilen çocuklardan bazıları...

su an kucuk hediyelerini bekleyen pek cok cocuk var: http://istanbultip.leyladansonra.com/?page_id=831

ozellikle haftada bir kez konusabilecegi bir psikolojik danisman isteyen kardesimizin istegi bence cok onemli: http://istanbultip.leyladansonra.com/?p=1039

umarim hepsi bir an once isteklerine kavusur, unutmayalim, bu cocuklarin belki de cok fazla zamani yok

böyle sevgi dolu genç doktorlarımız olduğu için çok şanlı olduğumu hissettiren projedir.
yüreğinize, emeğinize ,aklınıza sağlık.bize de desteklemek düşer.

Çocukların hayallerini gerçekleştirmek, mutluluklarına ortak olmak istiyorsanız Leyladansonra ekibi ile buralardan iletişime geçebilirsiniz.

leyladansonra

twitter

instagram

facebook