Kurbanlarını Hayat Kadınlarından Seçen İngiliz Seri Katil: Peter Sutcliffe

1975-1980 yılları arasında 13 kadını öldüren İngiliz seri katil Peter Sutcliffe'in hikayesi.
Kurbanlarını Hayat Kadınlarından Seçen İngiliz Seri Katil: Peter Sutcliffe

1946, birleşik krallık doğumlu peter sutcliffe, şizoid bir kamyon şoförüydü. gençliğinde morgda çalışmıştı, cesetlerle oynamaktan hoşlanırdı. bir yandan eşine sadık bir işçi, diğer taraftan hayat kadınlarından tiksinen bir canavardı. 


kurbanları olan hayat kadınlarının önce kafalarını çekiçle ezer, sonra onları defalarca bıçaklardı. son dört kurbanını üniversite öğrencilerinden seçmişti. dokuz kere ifadeye çağırılmış fakat serbest bırakılmıştı. 


robert ring isimli polis memuru 1981 yılında çalıntı bir araç içinde bir hayat kadınıyla birlikte peter'ı yakaladı. yolda çişi gelen peter, polis memurundan çalılıkta durmasını istedi. peter sutcliffe polis merkezinde sorgulanırken robert ring birden olaya uyandı, peter'ın işediği çalılıklara gitti. bulunan çekiç ve bıçaktan sonra katil, tüm suçlarını itiraf etti. 


1975-1980 yılları arasında, yaşları on altı ila kırk iki arasında değişen on üç kadını öldüren, yedi kadına da öldürme girişiminde bulunan peter, mahkeme tarafından müebbet hapse mahkum edildi. peter sutcliffe, cezasını çektiği hapishanede 2020'nin kasım ayında koronavirüs nedeniyle öldü.