Kuzey Kore'nin İnsanlığın Üzerine Güneş Gibi Doğan Aşırı Demokratik Meclisi

Kuzey Kore, resmi adıyla Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin karikatürize denilebilecek kadar sert bir yönetimi olduğu hepimizin malumu. Kuzey Kore meclisindeki bir oylamaya göz atınca bu duygunun zirve yapmaması ise mümkün değil.

görüntülerde görebileceğiniz meclistir efendim. bakın ne güzel muhalefetiyle, iktidarıyla birlik olmuşlar. geçtiğimiz seçim %100 oy ile tekrar iktidara gelen genç başkandan herkes memnun. e tabi kuzey kore halkı da 'yeter söz kim yong'un' sloganını çok benimsedi.

yalnız diktatör reyisin 31.saniyede her ihtimale karşı meclisi gözden geçirmesi efsane.

yepyeni bir intihar yöntemi: kuzey kore meclisinde kim jong'a karşı el kaldırmak.

ben bile alkışladım burdan.

(bkz: ne olur ne olmaz)

feshedilme yetkisinin kim jong-un'a ait olup olmadığını merak ettiğim meclis. belli olmaz, her diktatörlükte olmayabiliyor.

milletvekili sayısının temsili güçlendirme konusunda sağladığı etki de gözlerden kaçmıyor.

yalnız aşırı sinir bozucu mükemmellikte bi uyum var adamların alkışlamalarında, oy vermelerinde bile.

amk çekik denyosu artık nasıl korkuttuysa adamları kusursuz bi düzen çıkartmış ortaya resmen.

içinde 550 değil, 600 değil belki de 1600 tane vekilin olduğu meclis. demokrasinin varlığı milletvekili sayısıyla ölçülüyorsa, kuzey kore meclisi dünyanın en demokrat meclisidir.

ulan adam kendisi dışında kimsenin kilo almasına bile izin vermiyor. "tek ben şişko olacam, tek ben kırbaç vuracam".

enteresan görüntüler. aileye ait esnaf lokantası işletmelerine kurucu dedenin resmi asılır ya, bu eleman da babası ile dedesini çakmış oraya. bir tane şişman denyo, sığır güder gibi güdüyor milyon tane insanı. çok ilginç çok...

30 milyon adamdan bir haysiyetli adam bile çıkmaz mı bu tiyatro nedir diye? nasıl örgütlenmezler bu faşizme karşı anlamıyorum.