La La Land Filminden Hangi Alanda Kahraman Olmak İstediğimizle İlgili Güzel Bir Detay

2016 yılının en çok konuşulan filmi hiç şüphesiz La La Land oldu. Bu güzel filmle ilgili güzel bir detayı Sözlük yazarı ''bernie rhodenbarr'' yakalamış.
La La Land Filminden Hangi Alanda Kahraman Olmak İstediğimizle İlgili Güzel Bir Detay


la la land'i izledim bugün. yönetmen damien chazelle'ın ne kadar titiz bir yönetmen, kendisini pek sevmesem de emma stone'un da ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu fark ettim. filmde bir şey dikkatimi çekti.


--- spoiler ---

filmde sebastian'ın alternatif hayatını izlediğimiz kısımda, kendisini paris'te bir caz barda piyano çalarken görüyoruz. tam o sırada ortam kararıyor, spot ışıkları saksafon çalan müzisyene düşüyor. saksafon çalan müzisyenin solosunu dinliyoruz.


şimdi, yanlış hatırlamıyorsam film boyunca ortamın karardığı ve spot ışıklarının düştüğü sadece iki insan var. sebastian ve mia. sebastian müzik, mia da oyunculuk performansı sergilerken, onları spot ışıkları altında görüyoruz. çünkü onlar bu hikayenin kahramanları.


ama alternatif hikayede artık sebastian bu hikayenin kahramanı değil. alternatif hikayede sebastian, mia'yı seçtiği için sanat alanında yani kariyerinde kahraman olmaktan vazgeçiyor. o yüzden de o spot ışığı o hikayenin kahramanı olan adını bilmediğimiz saksafon çalan müzisyene düşüyor.


film bu açıdan insana şunu soruyor: hangi alanda kahraman olmak istiyorsun?

--- spoiler ---

yazının tamamını blog'umda okuyabilirsiniz: http://www.cevapisareti.com/…ir-kahramanlik-oykusu/