Mario Jardel, Paylaştığı Nostalji Fotoğrafında Neden Emre Belözoğlu'nu Sansürledi?

2000-2001 sezonunda Galatasaray'da fırtına gibi esen Mario Jardel, geçtiğimiz gün bir Instagram paylaşımı yaptı ve paylaşımda Emre Belözoğlu'nu sansürledi. 'Sonsuza dek Galatasaraysınız ya da hiçsiniz.' notuyla paylaşılan bu fotoğrafta Belözoğlu neden sansürlenmiş olabilir? Bu mevzu için o döneme gitmemiz gerekiyor.

jardel’in bu paylaşımının emre’nin fenerbahçe transferiyle ilgisi olduğunu sanmıyorum, öyle olsa okan’a da yapardı. 

jardel o dönem epey sükseyle gelmişti. helikopterle gelmesi, aldığı yüksek ücret ve bonservisi, karısının haberleri... oynadığı maç başına gol ortalaması neredeyse 1 olmasına rağmen takım içinde emre’nin başını çektiği bir grup tarafından hiç kabul edilmedi, sevilmedi. giden hakan abileri için mi, kalan arif abileri için mi bilmiyorum ama nisan 2001'de 2-0 dan çevirip 3-2 kazandığımız real madrid maçı devre arasında üzerine yürüyüp dövmeye çalıştıkları haberleri çıkmıştı. tabii yendiğimiz için bu pek gündem olmadı. (ilginç bir not: real madrid'e 2-0'dan 3-2 yapıyorsun, gol sevincinde sadece hagi ve hasan şaş var.)

eminim takımın başında terim olsa bunları yapamazlardı ama hem luce’nin hem jardel’in kişiliği sebebiyle at koşturdular, sene sonunda da koşa koşa inter’e gittiler. 

tüm bunlara karşı jardel’e sahip çıkan ve takımı toplayan ise 2. teknik direktörümüz gibi olan hagi idi. hagi’nin ise emre’nin futbolculuğuna katkısı malum. ilk gençliğinden itibaren emre’yle adeta kendi çocuğu gibi ilgilendi, her anlamda destek oldu. tabii emre, kendini yetiştiren kulübüne göstermediği vefayı hagi’ye de göstermedi. 

Bir Dönemin Yıldızı Mario Jardel'in Dibe Çökmesine Sebep Olan Kadın: Karen Matzenbacher

Türkiye'ye Gelmiş En İyi Golcülerden Mario Jardel'in Olaylı Galatasaray Macerası