Matrix'e Giriş Çıkışlar Neden Eski Tip Telefonlarla Yapılıyordu?

The Matrix serisinde Matrix'e girişler neden sabit veya ankesörlü telefonlarla yapılıyordu? Neden cep telefonu kullanılmadı geçiş yaparken?
Matrix'e Giriş Çıkışlar Neden Eski Tip Telefonlarla Yapılıyordu?

bu soru, the matrix serisini yöneten wachowski kardeşler'e de sorulmuş zamanında. bakalım ne demişler:

"mostly we felt that the amount of information that was being sent into the matrix required a significant portal. those portals, we felt, were better described with the hard lines rather than cell lines. we also felt that the rebels tried to be invisible when they hacked, that's why all the entrances and exits were sort of through decrepit and low traffic areas of the matrix."


türkçesi
: çoğunlukla matrix'e gönderilen bilgi miktarının önemli bir geçit (portal) gerektirdiğini hissettik. bu geçitler, hislerimize göre, hücresel hatlar yerine kablolu hatlar (hard line) ile daha iyi tanımlanıyordu. ayrıca asilerin hack'lediklerinde (matrix'e bağlandıklarında) görünmez olmaya çalıştıklarını hissettik, bu yüzden matrix'teki bütün girişler ve çıkışlar bir çeşit eskimiş ve düşük trafik alanlarından geçiyordu.


özetle
: bizim elemanlar yakalanmamak için az kullanılan sabit hatları kullanıyorlar. hücresel hattı kullanırlarsa daha kolay tespit edilecekler.