Meme Tutmak veya Memeye Bakmak Stresi Gerçekten Azaltıyor mu?

Bu zamana kadar internette karşınıza çıkmış olması muhtemel bir iddia meme tutmanın stresi azaltması. Peki gerçekten var mı böyle bir şey?
Meme Tutmak veya Memeye Bakmak Stresi Gerçekten Azaltıyor mu?

25 yıldır ortalıkta dolaşan asparagas bir iddiadır meme tutmanın stresi azaltması. aslında iddia memeye bakmanın stresi azalttığı şeklindedir. zamanla meme tutmanın stresi azaltması şeklinde değişmiştir.

sözde iddianın yayılmasını sağlayan metin:

["tıp uzmanları, kadınların memelerine bakmanın bir erkeğin sağlığı için iyi olduğunu ve ömrünü uzatabileceğini keşfetti.

new england journal of medicine'e göre, gerontolog dr. karen weatherby, “dolgun memeli bir kadının memelerine sadece 10 dakika bakmak, kabaca 30 dakikalık bir aerobik çalışmasına eşdeğerdir” dedi.

weatherby ve almanya'nın frankfurt kentindeki üç hastanede çalışan diğer araştırmacılar, yarısına her gün kadınların memelerine bakmaları talimatı verilen, diğer yarısına ise bunu yapmaktan kaçınmaları söylenen 200 erkek ayakta hastanın sağlığını karşılaştırdıktan sonra şaşırtıcı bir sonuca vardılar.

beş yıllık çalışma, meme gözlemcilerinin daha düşük kan basıncına, daha yavaş istirahat nabız hızlarına ve daha az koroner arter hastalığı vakasına sahip olduğunu ortaya koydu. dr. weatherby, "cinsel heyecan, kalbi hızlandırır ve kan dolaşımını iyileştirir" diye açıklıyor.

"hiç şüphesiz: göğüslere bakmak erkekleri daha sağlıklı yapar. çalışmamız, günde birkaç dakika bu aktiviteye katılmanın felç ve kalp krizi riskini yarı yarıya azalttığını gösteriyor. bunu tutarlı bir şekilde yaparak ortalama bir insanın ömrünü dört ila beş yıl uzatabileceğine inanıyoruz.”]


bu, bira içerek futbol izlemenin insanı daha zeki yaptığı fikrinden sonra gelen en büyük erkek fantezilerinden biridir. bilim için doktorlar tarafından beş yıl boyunca dolgun memelere bakma (bizdeki versiyonda meme tutma) talimatı almanın cezbedici gelmesi de cabası.

yukarıda atıfta bulunan makale the new england journal of medicine veya başka bir önemli tıp dergisinde yayınlanmamıştır. bizdeki zaytung benzeri asparagas haber yayınlayan, the fountain of truth ve the weekly world news'de ise 13 mayıs 1997 ve 21 mart 2000'de olmak üzere en az iki kez yayınlanan asparagas haberin değiştirilerek yayılmasından başka bir şey değildir.

kaynak: snopes