Mesajlaşılan Erkek Neden Bir Anda Mesajlaşmayı Keser?

Mesajlaşırken karşı taraftan gelen mesajların bir anda kesilmesi can sıkıcı olabiliyor. Bu durum kadınlar için de erkekler için de geçerli fakat Sözlük'teki konuşulma oranlarına bakarsak erkekler bunu daha sık yapıyor gibi. Buna neden olabilecek muhtemel şeyleri sıralayacak olursak...
Mesajlaşılan Erkek Neden Bir Anda Mesajlaşmayı Keser?
iStock.com

çok kısa ve çok basit şekilde;

umduğunu bulamamıştır. beklentisinin olmayacağını görmüştür ilgi, sevgi, davranış, huy, cinsellik beklentisi her ne ise. genel olarak kadının hatası yüzünden olmuştur.

hep muhabbeti ilk başlatan olmaktan bıkmıştır. sikerim senin egonu diyip bırakmıştır yazmayı.

veya karşısındakinin konuşmaya/yazışmaya isteksiz olduğunu sezmiştir ve daha fazla rahatsızlık vermemek ve nezaketen cevap yazılan durumunda kalmamak için kendini geri çekmiştir.

kütüklük olduğu durumlar da vardır, olmadığı durumlar da yani. olayı/kişileri bilmeden bol keseden nezaket dersi vermeyin.

iStock.com

beklentisi karşılanmamıştır. eskidendi o naz yapınca erkeklerin daha çok yazması filan(yani düzgün erkeklerin). en ufak bi sikkolukta yazmayı keser düzgün adam. strateji olaylarına girmeyin yani. yine gerizekalı gibi tekrar edicem, düzgün adama karşı kendiniz olun. ay biraz geç yazayım, ay şöyle böyle yapayım da çok da şey olduğumu anlamasın vs. bing kacırdınız treni.

erkeği, kadını yoktur bunun. muhakkak açıklama gerektirir. o ana kadar konuşulmaya bir şekilde değer bulundu ise karşı taraf, edep sınırlarını aşacak bir şey yapmadı ise, konuşulabilir bir canlı ise, iki dakika ayırıp önce meram anlatılır, sonra herkes yoluna devam eder. usül bu olmalıdır.

iStock.com

benim için bunun en temel nedeni karşıdaki kişinin seni adam yerine koymadığını hissetmesidir. kızın birine "nasılsın?" diye sordum, tamı tamına beş gün sonra cevap verdi. bu süre zarfında da defalarca whatsapp'a girmişti üstelik. üşenmeden girip bakıyordum arada bir. verdiği cevaba anında yanıt verdim, cevabı yine birkaç saat sonra oldu. sonra da bir şey yazmadım. bir hafta sonra utanmadan gelip de bana "küstün mü, hiç yazmıyorsun." gibi abuk bir soru sordu. bana böyle davranan biri ile neden konuşayım ki?

kadın kısmının biz erkekleri odun olarak gördüğü bilinen bir gerçek, ancak bizim de hislerimiz var be. ağaç gövdesi değiliz, hissediyoruz. size, sizin bize davrandığınız gibi davranınca bizi kötülüyorsunuz.

kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yaparsan, gün gelir karşındaki kişi senin tarafından kendisine yapılmasını istemediği şeyi, sen daha ona yapmadan önce sana yapar.

iStock.com

bir erkek bir anda mesajlaşmayı bırakmışsa, mesajlaşmaya başlarkenki niyet ya da amacının gerçekleşmeyeceğini fark etmiştir. fark ettiği anda film kopar. enerjisini başka seçenekler için harcamak ister, yeni amaçlar oluşturup yoluna devam edecektir. 

biz kadınlar gevezeyiz, o kadar çabuk bitiremiyoruz diyaloglarımızı. neyin yolunda gitmediğini görüp ders çıkartmadan bitirmeyiz hiç bir şeyi.

sevgilisiyle barışmasından kaynaklanır.

* yokluk esnasında sizinle mesajlaşıyorken görüş alanına aniden daha cazip bir ceylan girmesi. serengeti düzlükleri'nde sıradan bir gün olması.

* tipinize hayran olmaması... 

sadece "ehh... gideri var" diye düşündüğü için mesajlaşıyor olması. götürmek istediğinde gidip gitmeyeceğinizi yoklaması, beklentileri karşılanmayacaksa fazla uzatmaması.
tipinizin evlenilesi, sevgili olunası, özetle kıymetli bir tip olmaması. mesajlaşılırken kafada beliren imajınızın heyecan, umut, mutluluk, değişiklik, "hiç bitmesin" hissiyatı yaratmaması. misal aniden uyku bastırması (iyi geceler yazmadan sızması*), sigara içesinin gelmesi, eti puf yiyesinin gelmesi, play station oynayasının gelmesi, nenesinin çağırması, çığ düşmesi, meteor çarpması...

* tamamen gerizekalının önde gideni olmanız. misal esprileri, inceleri, ironileri kaçırmanız, sürekli kendinizden bahsetmeniz, klişelerin insanı olmanız, özetle sohbette baymanız.

gibi nedenlere bağlıdır.

iStock.com

daha hoşuna gidecek yanıtlar veren başka biriyle mesajlaşmaya başlamasındandır.

kimse atarlı kız sevmez.

cok sık ayptıgım olay oldugu icin tanım ve acıklama getirmek istedigim durumdur.

kadınlarımız , bir erkekle diyalog kurduklarında karsılarında medeni ve yetiskin biri oldugunu unutup, o yazısma sırasında kafalarında kurdukları hayaller üzerinden ilerlerler. ve adam yazmayı kestiginde ya da gec yanıt verdiginde tipik bir davranıs gosterirler. soyle ki:

"allam yoksa baska biri mi var?"
"yoksa yanlıs bir sey mi dedim?"
"yazmayarak bana cool mu gorunmek istiyor acaba?"
"beni bekletiyor, kesin saat tutuyor belli bir süre sonra yazacak"
"neye kızdı ki acaba?"
"cok ilgi gosterdim diye kendini geri mi cekiyor acaba?"

oysa hic birisi...

iStock.com

o sırada yemeksepetinden siparsi ettigi yemegi gelmsitir onu yiyor olabilir erkek

ya da o sırada sıkılmıstır. zira kadınlar yaşı kaç olursa olsun, bir erkekle yazısırken 14 yasında kız cocugu gibi sacma ve bir yere varmayan diyaloglara girdikleri icin erkek "eeeehh ne yazayım artık lan buna " diyerek game of throns'un son bolumunu izlemeye karar vermistir.

yani yazısmada bir anlam bulamamıstır

ya da aklı basında , hani o cok bayıldıgınız avrupalı amerikan vs. medeni erkekleri gibi tadında kesmistir diyalogu...

yanıt verilecek bir sey olmayan abuk bir cümle ve yorum yaptıysanız da o anlık mesaj yazma geregi duymamıstır.

oysa bırakın kadını gece 3 'te bir erkek arkadasım bile beni düsünmeye ve konusmay sevkedecek bir seyler yaziyorsa yanıtını yazarım fakat ayşecik tadında sımarıklıklar sergileyen bir yazısmaya kibarca son vermeyi de bilirim