Michael Jackson'ın Efsane Dansı Moonwalk Nasıl Yapılır?

Konserlerinde yaptığı ve tamamen kendisiyle özdeşen bu dans, birçok kişinin denemeye çalıştığında hüsranla sonuçlanan bir şey aynı zamanda. Peki bu işin sırrı ne?
Michael Jackson'ın Efsane Dansı Moonwalk Nasıl Yapılır?


bir ayağın tabanı yere tam basarken, diğer ayak, tabanı yere tam basan ayağın yanında ve sadece burnuyla yere basar vaziyette durur. bu pozisyonda, yere sadece burnuyla basan ayak, dizden biraz kırıktır. tabanı yere tam basan ayak, geriye doğru kaydırılır, bu esnada sadece burnuyla yere dokunan ayak, tabanı yere tam basacak hale getirilirken, geriye doğru kaydırılan ayak da topuktan başlayarak burna doğru, burun yine yere dokunancak ve yerden kesilmeyecek şekilde, bacak dizden hafif kırılarak havaya kaldırılır. 


şimdi ne oldu? 

ilk başta tabanı yere tam basan ayak, şimdi sadece burnuyla yere basan ayak konumuna geldi. yere sadece burnuyla dokunan ayak ise yere tam basar hale geldi. yani ayaklar yer değiştirmiş oldu. aynı hareket diğer ayak için de sürekli tekrarlanır. biraz pratikle kaygan bir zeminde kaygan bir ayakkabı ile şahane moon walk yapabilirsiniz.

Tangoya Merak Salan Bünyelerin Milonga Gecelerinde İşine Yarayacak Tavsiyeler