Minyatür Sanatına Modern Bir Yorum Getirilerek Yapılmış Harika Çizimler

Özellikle Osmanlı dönemi sanatı olarak bilinen minyatüre modern bir yorum getirerek harika işler çıkaran Murat Palta minyatüre bambaşka bir soluk getirmiş.
Minyatür Sanatına Modern Bir Yorum Getirilerek Yapılmış Harika Çizimler

kult film minyatur calismalari bir haftadir empire, io9, the 501st legion ve bilimum diger organizasyon - yayin kurulusu - sirketin facebook sayfasinda paylasilan, onlar tarafindan tweet edilen, bu sekilde beni de (gereksiz yere belki ama olsun, bana ne oluyorsa) gururlandiran eleman. helal olsun.

soz konusu calismasinda en sevdigim nokta da, sadece basit bir sekilde filmleri minyatur tarzinda cizmis oldugunu degil, gercekten iki farkli kulturu sentezlemis oldugunu hissettirmesi (en azindan bana).

aklina, emegine saglik.

Ünlü romanları betimleyen çizimleri.
Suç ve Ceza
1984
Dönüşüm
Küçük Prens

suç ve ceza, dönüşüm, 1984 gibi önemli edebiyat eserlerinden de muhteşem işler çıkarmıştır.

kendine has çizgileri ve fantastik içerikleriyle hayranlık uyandıran çizer. kasım 2015 kayıp rıhtım aylık öykü seçkisi için (iskelet) gönderdiği illüstrasyonun ardından adını aratıp o minyatür film afişlerini görünce: "demek o kişiymiş!" dedirten, çizdiği mahluklara da twitter hesabından bir göz atılması gereken sanatçı. nice işlerini görmek nasip olsun diyelim.

Filmleri betimleyen çizimleri ise şöyle;
Yüzüklerin Efendisi
Star Wars
Kill Bill