Nadira Kadirova'nın Ölümüne Şüpheyle Bakılmasına Neden Olan Tuhaf Bulgular

Özbekistanlı 23 yaşındaki ev işçisi Nadira Kadirova, 23 Eylül 2019'da milletvekili Şirin Ünal'ın Ankara'daki evinde ölü bulunmuştu geçtiğimiz Eylül ayında. 5 Mart 2020'de ise Kadirova'nın ölümüne takipsizlik kararı verilmesinin ardından şüpheler durulmadı.
Nadira Kadirova'nın Ölümüne Şüpheyle Bakılmasına Neden Olan Tuhaf Bulgular


intihar ettiği söylenen kız: nadira kadirova

özbekistan uyruklu. 23 yaşında.


akp milletvekili emekli general şirin ünal'ın evinde çalıştığı söyleniyor. milletvekilinin yatalak olan hanımına bakıcılık yapıyormuş. bakıcılık... yukarıda fotoğrafını gördüğünüz kız bakıcılık yapıyormuş... bakıcılık evet... ben çok bakıcı gördüm, bu kız bakıcılık için biraz fazla iyi değil mi?

geçelim...

şimdi milletvekilinin evinde çalıştığı söylenen bu kızın çalışma kaydı var mı? yok. sigortası yok. bu evde çalıştığına dair bir belge yok. ama kızın 1 senedir bu evde çalıştığı söyleniyor. yasa koyucu meclisin bir mensubunun yasalara aykırı şekilde evinde sigortasız ve yabancı uyruklu işçi çalıştırması... normal mi?

geçelim...

kızın çalıştığı evde intihar ettiğinin söylendiği anda şirin ünal da var. yani vekil bey evde.
bir emekli generalin tabancasına evin bakıcısı nasıl ulaşıyor? general tabancasını ortalıkta, herkesin ulaşacağı bir yerde mi saklıyor?

geçelim...

intihar ettiği söylenen nadira kadirova olaydan bir gün önce yakın arkadaşına "çok kötü şeyler oluyor. ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım? ölmek istiyorum" diyor. genç ve güzel bir kadının arkadaşına ölmek istiyorum dedikten bir gün sonra ölmesi ve onun ölümüne sebep olan bu "kötü şeyler"in olması?

geçelim...

intihar ettiği söylenen nadira kadirova'nın abisinin ifadesine göre intiharını gerektirecek bir sebep yokmuş. ayrıca sabah intihar edip adli tıpa kaldırılan merhumenin cesedinin adli tıp incelemesi jet hızıyla yapılıyor ve cenaze uçakla memleketine gönderiliyor. hepsi aynı günün içinde.


adli tıbbın bu kadar acele inceleme yapıp "intihar raporu" vermesi ve cenazenin aynı gün özbekistan'a yollanması?

geçelim...

hepsini geçelim... geçmek mecburiyetindeyiz, zira ortada son derece şüpheli bir ölüm var. ne yazık ki daha açık ifadelerle yazamıyor, fikrimizi dile getiremiyoruz. ve maalesef bu şüpheli ölüm de aydınlatılmadan unutulup gidecek. mekanı cennet olsun...

kadirova, aşağıdaki sorular cevaplan(a)mazsa şüpheli bir ölümün kurbanı olarak hafızalarda yer edecek kadındır

- intihar vakalarında kendini kalbinden/göğüs bölgesinden vurma istatistiği nedir? (silahla intihar vakalarında insanlar kendilerini ağızdan ya da kafalarından vurma eğilimindedirler çünkü bu tarz intihar vakalarında kurtulma ihtimali düşükken kendini kalp/göğüs bölgesinden vuranlarda kurtulma ihtimali daha yüksektir.)

- milletvekili silahını nerede ve hangi şartlarda tutmaktadır? kilit altında mıdır yoksa herkesin ulaşabileceği bir yerde midir? eğer kilit altındaysa buna kimlerin erişimi vardır?

- yaranın giriş tarafındaki barut izleri incelenmiş midir? (bu, atışın mesafesiyle ilgili bilgi verecektir. olay iddia edildiği gibi intiharsa yara çevresindeki barut izi/miktarı belirli bir mesafeden atışa kıyasla daha yoğun olacaktır.)

- maktulenin ellerinde barut izi kalıntısı aranmış mıdır? (bu, silahı kullanıp kullanmadığıyla ilgili bilgi verecektir.)

- aynı şekilde olay anında evde bulunan diğer kişilere de bu test uygulanmış mıdır?


- silahta parmak izi aranmış mıdır? sahibi olması sebebiyle milletvekilinin parmak izi muhtemeldir, maktulenin parmak izi de bulunmuş mudur? herhangi bir parmak izi bulunmuş mudur ya da? (hiç parmak izi olmaması silahın silindiğinin bir göstergesidir, bu da cinayet şüphesini arttırır.)

- maktule son 24 saat içinde cinsel ilişkiye girmiş midir? girmişse herhangi bir sperm örneği bulunmuş mudur? (dna tespiti için.)

- maktulenin ölmeden önce herhangi bir sağlık sorunu olduğuna dair bir bulgu var mıdır? maktule hamile midir? (ölümcül hastalık ya da istenmeyen gebelik bir intihar sebebi olabilir.)

- maktulenin ölmeden önce söylediği iddia edilen sözler etraflıca araştırılmış mıdır? intihar sebebi nedir? (sebepsiz intihar mı olur?)

- maktule herhangi bir intihar notu bırakmış mıdır?

- maktulenin çalıştığı ev haricindeki yaşamı incelenmiş midir?

- böyle bir adli vakanın alelacele kapatılmaya çalışılmasının, kısa sürede maktulenin naaşının ülkesine gönderilmesinin milletvekili ve/veya mensubu olduğu parti ile bir ilgisi var mıdır?