NBA'in En Olaylı Takımı New York Knicks'in Son Zamanlardaki Durumunun Özeti

New York Knicks neden uzun süredir başarı yakalayamıyor? Bu sorunun cevabı aslında takımın son sezonlardaki vaziyetinde saklı.
NBA'in En Olaylı Takımı New York Knicks'in Son Zamanlardaki Durumunun Özeti


new york knicks'te geçen sezon neler olmadı ki?

önce basketbol operasyonları başkanı olan phil jackson seçecekleri oyuncuların antrenmanında uyuyakaldı. ardından takımın yıldızı kristaps porzingis'i takaslamaya falan kalktı. peşine draft geldi ve 8.sıradan frank ntilikina'yı seçtiler. draft sonrası takım sahibi james dolan, phil jackson'ı kovdu. peşine doug mcdermott ve enes kanter (aka fetöcü) alıp carmelo anthony'i oklahoma'ya yollayarak carmelo'nun muhteşem kontratından kurtuldular. zaten beklentilerin düşük olduğu bir sezonu porzingis'in all-star seçilmesinin akabinde aşilini koparması ile iyice rezil ettiler. sezonu 29-53'lük dereceyle konferans 11.'liğiyle tamamladılar.

Porzingis.

2018 yazında ise uzun zamandır belki de ilk defa çok mantıklı hamleler yaptılar

takıma hiçbir şey katamayan koç jeff hornacek kovuldu ve yerine memphis'te iyi işler yapan david fizdale getirildi. draftten 9.sıradan kevin knox'u, 36.sıradansa hiçbir üniversiteye gitmeyip kendi kendine çalışan mitchell robinson'ı seçtiler. serbest oyuncu pazarından ise orlando'da bir şey başaramayan mario hezonja ve ligdeki 4. senesi olmasına rağmen hiçbir şey yapamayan noah vonleh kadroya katıldı. trey burke ise kadroda tutuldu.

Jeff Hornacek.

bu takımın sorunu kontratlar

ellerinde öyle saçma kontratlar var ki açıklamak mümkün değil. an itibariyle joakim noah'nın 2 yıl 38 milyon dolarlık, courtney lee'nin 2 yıl 25 milyon dolarlık, tim hardaway jr'ın 3 yıl 54 milyon dolarlık kontratları var. gelecek sezon için yaklaşık 40 milyon dolarlık bir boşlukları var ama porzingis'e verilecek uzatma ile o boşluk da yok olacak. daha bu sezonki performanslarına göre enes ve emmanuel mudiay'e kontrat verecekler. maaş konusunda çok sorunları var.

Joakim Noah (sağda).

kadro yapısı da sorunlu

fizdale'in işi çok zor bu sene. porzingis ocağa kadar yok. takım burke, hezonja, mudiay, hardaway jr, lee gibi dalgalı performans gösteren tiplerin üzerine kalmış durumda. üstüne üstlük tek dişe dokunur uzunları da enes. bu sene takım tamamen kevin knox'a odaklanmış durumda diyebiliriz. eğer ntilikina oyununu bir kademe yukarı çıkarır, knox da beklentileri karşılarsa knicks bu sene çok iş yapmasa da toparlanmak için çok önemli adım atar. yok knox bust çıkar, ntilikina da yerinde sayarsa 1973 nba şampiyonluğu ile övünmeye devam edebilirler.

Kevin Knox.

son sözüm frank ntilikina'ya

çok iyi savunma gayreti gösteriyor, potansiyeli de yüksek. ama bu sene harekete geçmesi lazım. harekete geçmezse kariyerinin geri kalanını marcus smart olarak sürdürebilir. ama potansiyeli bunun çok üstünde, çok iyi bir iki yönlü gard olabilir. kaderini önümüzdeki 2 sezonda tayin edecek, ama knicks sabırsız bir camia olduğu için bunu bu sene yapmasında fayda var.

pg: frank ntilikina-emmanuel mudiay-trey burke
sg: tim hardaway jr-mario hezonja-courtney lee-ron baker
sf: kevin knox-lance thomas
pf: kristaps porzingis-noah vonleh-luke kornet
c: enes kanter-joakim noah-mitchell robinson

not: bu sene en çok gelişen oyuncu ödülü için adayım mario hezonja. burada da bulunsun bu.

Diğerlerine Kıyasla Türklerin İngilizce Konusundaki Endişesi Yersiz mi?