Neler Dönmüş Neler: 2003'te Tüm Ülkeyi Ekran Başına Kilitleyen Popstar Türkiye'nin Özeti

Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Ahmet San ve Deniz Seki'nin juri koltuğunda oturduğu, Haldun Dormen ve Gamze Özçelik'in sunuculuğunu yaptığı efsane yarışma programı Popstar Türkiye'nin nostaljik bir özeti.

ilk hafta 12 kişi + 1 seyirci oyuyla gelen serkül kan ile başladı.

ilk elemede 13. müge ökten elendi, 12. firdevs yarışmaya devam etti. ilk 5 serkül, abidin, barış, bayhan, aydan şeklinde sıralandı. 

sonraki hafta da firdevs çoğunlukla olduğu gibi sondan 2. oldu ve yine 1. serkül oldu, 12. ceyda mazalto ise elendi. ikinci çöpçüler'i söyleyen abidin oldu. bayhan, barış, elena onu takip ettiler.


sonraki hafta son kez 1. serkül oldu ve bayhan, aydan, barış, abidin onu takip ettiler; 11. evren mevlanaoğlu -daha sonra şöhreti kaldıramadığı için ağladığını açıklayan- armağan çağlayan'ı göz yaşlarına boğarak elendi.


sonraki haftayı 9. sıradaki firdevs'in önünde 10. sırada tamamlayarak veda eden alpay en silik yarışmacıydı. öte yandan birinciliği ilk kez barış kömürcüoğlu kazanmıştı.

ve ilk 5'te diğer sıralar bayhan - serkül- selçuk - abidin şeklinde oldu. 9. olan güzel ama slow bir mfö şarkısıyla veda eden aydan kaya oldu, eser bir sıra üstte elenmekten kurtuldu.

haftayı bayhan birinci tamamlarken, juri üyesi deniz seki bayhan'la girdiği tartışmada seyircinin yuhalaması nedeniyle programa veda etti.

yerine zerrin özer gelecekti. 2. sıra 8. sıra arası ise barış - abidin -serkül - firdevs - selçuk - elena - eser şeklinde oldu.

sonraki haftada ise ilk 3 haftanın birincisi serkül 8. olarak elendi ve eser bayar sürpriz bir birincilik aldı, barış ikinciliği tekrarlarken, firdevs 3. oldu ve bayhan ancak 4. olabildi.


juri üyesi ahmet san serkül'ün buraya kadar gelmesini kendini acındırmasına bağladı.

7. olarak bitiren yarışmacı ise şarkıları unutmasıyla gündeme gelen selçuk oldu. 6. olarak elenen yarışmacının eser olduğu barış manço haftasında barış muhteşem kol düğmeleri performansıyla birinci oldu. elena 2. olarak büyük çıkış yaşarken, bayhan abidin'in önünde 3. oldu ve sondan ikinci yine firdevs oldu.

sonraki hafta elenen rus asıllı yarışmacı elena krüçkova oldu, sesiyle ve müzik bilgisiyle dikkat çeken ama rus olması tartışılan başarılı yarışmacı 5. sırada yarışmaya veda etti.


haftanın sürprizi ise ingilizce şarkı söylenecek olması nedeniyle dalga geçilen bayhan'ın, unchained melody ile dalga geçenleri susturarak 1. olmasıydı.

barış - abidin - firdevs 2., 3., 4. oldular. son 4'e gelinmişti ve bir ağır top barış 4. sırada yarışmaya veda ederken, bayhan sondan ikinci oldu ve genelde sondan ikinci olan firdevs büyük çıkış yaparak haftayı birinci kapattı.


bir sonraki haftada, yarışmanın en olay ismi olan ve erdoğan ailesinin de desteklediği bayhan gürhan 3. olarak elenirken, finale firdevs güneş ve abidin özşahin kaldı.


final 2 hafta sürdü ve bayhan'ın elenmesiyle program reytingi biraz düşmesine rağmen yine 1. oldu. abidin daha sonra strateji olarak açıkladığı bir hamle yaptı ve firdevs'e aşık olduğunu söyledi ama annesine de aşık olduğunu söyleyerek kafaları karıştırdı.

rekor oyla yapılan final sms oylamasında yüzde 52'lik oy oranı ile 1. olan abidin'e albüm yapılacağı müjdesini juri üyesi ercan saatçi verdi. firdevs final haftasında da sondan ikinci oldu.