Netflix'te Görüntü Kalitesi Sorunu Yaşayanların Bilmesi Gerekenler

Eğer Netflix'te görüntü kalitesi konusunda bazı sorunlar yaşıyorsanız aşağıda yazılanlar bazı şeyleri açıklığa kavuşturabilir.
Netflix'te Görüntü Kalitesi Sorunu Yaşayanların Bilmesi Gerekenler

netflix'te görüntü kalitesi sorunu tarzında sorun yaşayanların ilk başta bitrate ile çözünürlüğün aynı şey olmadığını bilmesi lazım. netflix; yüksek bitrate, düşük çözünürlükte yayın yapıyor genelde.

ikinci olarak ctrl + alt + shift + s'ye basarak bitrate'inizi değiştirebilirsiniz. normalde hepsi işaretli açılır. sadece en yükseği işaretlerseniz en yüksek yüklenecektir. 

eğer internetiniz iyiyse (20 mbps ve üstü) ve en yüksek kalitede sorun yaşıyorsanız sorun netflix'ten değil, isp'lerin port yavaşlatmalarından kaynaklanıyordur.

bu arada ctrl + alt + shift + d yaparak hangi kalitede izlediğinizi görebilirsiniz.

ekleme: microsoft edge ve netflix'in kendi uygulaması hariç, hangi tarayıcıdan izlediğiniz fark etmez, netflix çözünürlüğünüzü 720p olarak sınırlandırır. 

biri uygulamadan 1080p port etmiş. 5.1 ses de koymuş. chrome store'da. tavsiye ederim. kodları inceledim, sıkıntı yok. aynı zamanda store'u biraz daha incelerseniz imdb puanlarını gösteren, intro'ları skip eden çeşitli uygulamalar da var. çok işe yarar şeyler.

Netflix'te Aradığınız Filmleri Daha Kolay Bulmanızı Sağlayacak Gizlenmiş Kategoriler