New York'un En İyi Hamburgercileri

Hem gerçekten oraya gidecek olanları, hem de başka yerlerin yeme-içme mekanlarını şöyle bir görmek isteyen Marshall Eriksen'ları buraya alalım.
New York'un En İyi Hamburgercileri

Midtown 5 Napkin Burger

biraz şube sayılarını arttırmış olsalar da hem hizmetin süresi, hem de yemeğin her seferinde istediğim gibi (well-done veya medium ayarını tutturdukları üzere, bazı yerler well-done'ı kömür halde getirebiliyor çünkü) midtown 5 napkin burger diyebilirim. fast food dışı hambuger her yerde artık zaten aşağı yukarı belirli bir kalite ve çok değişmeyen seçenek ile, çeşit arasında yapıldığından bu gibi kriterler bence hamburgerciyi öne geçirmek için yeterli. ve patates ile hesap tabii ki.

Bosna Express

10 küsür sene orada yaşayıp şu an geriye baktığımda özlediğim tek bir burger var, o da bosna express'teki burger. brooklyn'de ridgewood bölgesinde kıç kadar dükkan ve gerçek kaymaklı, boşnak köfteli, ajvarlı burger. onun haricindeki herhangi bir burgeri zaten amerika'nın herhangi bir yerinde de yiyebiliyorsun. 

Minetta Tavern

kesinlikle macdougal street'taki minetta tavern.

Ted's Montana Grill

new york'un en iyisi diyecek kadar çok hamburger tecrübem olmadı orada ama ted's montana grill'de yediğim bison slider kadar güzelini çok az tattım.

tam adı bar none sliders imiş. sadece yumuşacık ekmek, amerikan peyniri ve etten ibaret. eti bizon eti tercih edin, o sliderın olmazsa olmazı bizon etidir, lezzeti dana etinden daha hafif.

Five Guys

çok iyi yapan yerler var, ancak belki toyluğumdan, fıstıkları, ortamı ve basitliği ile five guys diyebilirim. times meydanı'nın arkasındaki.

The Usual

the usual isimli mekana isminin güzel olmasından dolayı girdim. biraz pahalıydı ama yediğim en iyi hamburgeri burada yedim.

menüsüne şuradan erişilebilir.

Emily

west village veya brooklyn şubelerindeki emily'ye uğramadan karar verilmemesi gerekir en iyi hamburger için.

Burger Joint

manhattan'da 56. sokak ve 6 ile 7. avenue arasındaki le parker meridien isimli lüks bir otelin içinde ikamet eden salaş hamburgerci. bu mekan new york'un en güzel hamburgerlerini yapar. sokaktan görülmesi imkansız olduğundan turistlerden çok new york yerlilerinin rağbet ettiği bir yerdir ve önünde her daim 10-15 kişilik bir sıra olur. duvarları film posterleriyle kaplıdır.

Peter Luger

The Counter Burger

benim dışımda pek kimse sevmez ama sırf istediklerimi kendim yapabildiğim için the counter burger.

Atiye Dizisi Üzerinden Kendini Aramak Üzerine Yola Çıkanlara Tavsiyeler

İstanbul'da Hamburgeri Süper Olan Mekanlar Rehberi