Ninja Kaplumbağalar'ın Aslında Bayağı Bayağı Silahlı Çete Olması

Dövüş sanatlarına hakim, mutasyon geçirmiş dört kaplumbağa ve ustaları fare Splinter, bu zaman kadar bizlere kahraman gibi sunuldu ancak büyük resmi gördüğümüzde farklı şeyler su yüzüne çıkıyor.
Ninja Kaplumbağalar'ın Aslında Bayağı Bayağı Silahlı Çete Olması

aklı çalışan her bir tmnt hayranının görmekte zorlanmayacağı, sorgulayan ve araştıran her bireyin saniyesinde anlayacağı ilginç bir gerçektir ninja kaplumbağalar'ın silahlı çete olması.

bu adamlar güya her bölümde iyilik için mücadele ediyor gibi görülse de aslında durum hiç de öyle değil. hatta bu arkadaşların yararlarından çok topluma zarar verdiğini gene oldukça mantıklı, sağlam argümanlarla izah edeceğim.

- öncelikle bu adamlar tam tamına 5 kişi. 2 kişiden fazla oluşan bir topluluğun ceza kanununda çete olarak tanımlandığı görülmekte. ve her birinin farklı silah taşıdığı yine aşikar. bunlar; katana, sai, bo ve nunçaku. bu silahların tamamen ölümcül silahlar olduğu yine ortada. 5 kişiden oluştuklarına ve silah kullandıklarına göre bayağı bunlar silahlı bir çete. sözde iyilik meleği bu mutasyon canlıları aslında devletin ve hukukun tüm yasalarını çiğneyerek kendi bildiklerini okuyorlar.

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçu (m.220): En az üç kişinin, suç işlemeye elverişli araç ve gerece sahip olarak, hiyerarşik bir ilişki ve iş bölümü içerisinde amaç suçları işlemek için süreklilik arz edecek şekilde bir araya gelmesiyle meydana gelir.


- yine çok önemli bir nokta ise şurası; kimse bu arkadaşlara manhattan şehrini savunun, bizi kurtarın demedi. şayet ortada işlenilen bir suç, yakalanması gereken kötü adamlar var ise bununla uğraşacak kurumlar şehrin jandarması, polisidir. yine devletin emir komuta zincirini hiçe sayarak kendi başlarına usulsüzce hareket ettikleri ortada.


- bu arkadaşlar silahlı bir çete oldukları gibi hukuk ve yasaları iplemeyen tavırları asla bitmek bilmiyor. bunlar, devletin kamuya kapattığı bir alanda hayatlarını idame ettiriyorlar yani kanalizasyonda yaşıyorlar. fakat burası kişilerin yaşam alanı değildir, tehlikelidir. illa ki burada bir şekilde yaşamak için izin alınacaksa başvuracakları yer manhattan aski genel müdürlüğüdür. fakat ne hikmetse gene kimseye sormadan etmeden burayı kendilerine mekan bellemişler.


bu oluşumun amacı; 4 kaplumbağa ve başlarındaki usta olduğunu iddia eden mekruhun iyilik için cenk etmesi değildir. bu gayet pragmatik bir lider olan splinter usta ile ezeli düşmanı shredder'ın hesaplaşmasıdır. o yüzden bunların tüm maskelerini ortaya döküyorum. şayet iyilik, toplum için savaşmış olsalardı inan itimat edin gıkım çıkmazdı. fakat tüm gerçekler çarpıtılarak sanki bunlar toplum için savaşıyorlarmış gibi gösteriliyor.


- ulan bunlar manhattan şehrinde olmasalar, shredder ve beyin ne diye dünya ile uğraşsın? shredder bunların ustasına zamanında nasıl koymuşsa halen ciğeri soğumamış olacak ki sanki dünya sürekli tehlike altındaymış gibi davranarak kendi şahsi husumetinin bedelini şehre ve zavallı insanlara ödetiyor. yani bunların iyilik falan umurlarında değil.


- yine bu çetenin başka bir pisliğini söylemek istiyorum. bunlar çalışmayan, para kazanamayan tipler. fakat ne hikmetse en lüks teknolojik araçlar, malzemeler kendilerinde. her daim büyük boy pizza yiyorlar. bu lojistik desteğin kaynağı nedir? kim bunları koruyor, kim bunların aslında iyilik için mücadele ediyormuş gibi görünmesini istiyor?


işledikleri suçlar?

- nitelikli suç işleme amacıyla silahlı örgüt kurma
- kamuya kapalı alanı gasp etme
- devletin emir komuta zincirini sekteye uğratma
- toplumsal düzeni hiçe sayma
- toplumda infial yaratacak şekilde kaos çıkarma

sayayım mı daha? halen açıp izleyin... ne diyeyim sizlere bilmiyorum.

Şirin Baba Yönetimindeki Şirinler Köyünün Yıllardır Bir Türlü Gelişememesi