Nintendo Switch Joy Con'larda Yaşanan Drift Problemi Nasıl Çözülür?

Nintendo'nun yeni nesil oyun platformundaki joystick'lerde (joycon) yönlendirme aparatı bir süre sonra kendiliğinden sağa sola kaymaya, yani drift etmeye başlayabilir. Sorunun oldukça basit bir çözümü var.
Nintendo Switch Joy Con'larda Yaşanan Drift Problemi Nasıl Çözülür?

nintendo switch joycon'larındaki drift problemi 10 liraya satın alabileceğiniz contact cleaner ile anında çözülüyor. bu nedenle drift yapmaya başlayan joycon'ları tamire göndermek yerine hızlı ve etkili bir şekilde kendiniz düzeltebilirsiniz. joycon'lar ne kadar yeni olursa olsun bir süre sonra kontrol çubuğunun altında kir, toz vs. birikiyor. bu da drift'e sebep oluyor. bu yüzden switch sahibiyseniz bir contact cleaner edinin.

bu arada wd40'in ülkemizde yaygın olarak satılan bu ürünü contact cleaner değildir.


ve bu ürün joycon'larınızın elektronik aksamına zarar verebilir. bu nedenle önerilmez. bu yüzden türkiye'de devre temizleyici sprey adıyla satılan contact cleaner kullanmanızda fayda var. wd40 markasının da contact cleaner ürünü var, bunu kullanmanızda bir problem yok.

ama yukarıda bahsettiğim çok amaçlı mavi tüp wd40 bu iş için sakat.

bahsettiğim ürünleri buradan ya da buradan inceleyebilirsiniz.

ben kargo dahil 15 tl'ye aldığım bu ürünü kullandım ve çok da memnun kaldım

joyconlar ilk günkü gibi:


kontrol çubuğunun altındaki ince plastiği bir kürdan yardımı ile aşağıdaki videoda gösterdiği gibi kaldırın ve içine 2-3 sn contact cleaner sıkın. sonra kontrol çubuğunu sağa sola oynatarak sıvıyı yayın. 15-20 dk bekleyin. bunları yaparken önlem olarak joycon'ların tuşlarına basmayın. voila!

Joy-Con Drift Tamiri