Nusr-et'in Londra Şubesinde Gelen Hesaba İsyan Eden Müşteri Haklı mı?

Geçtiğimiz günlerde Nusr-et Londra'da yediği yemeğe tam 1812 pound ödeyen bir müşteri, bunu Twitter hesabında paylaşarak sitem etti. Peki bu hesap mantıklı mı? Farklı açılardan inceliyoruz.
Nusr-et'in Londra Şubesinde Gelen Hesaba İsyan Eden Müşteri Haklı mı?

1.812 pound ödeyen müşterinin paylaştığı tweet şu şekilde

Daha sonraki Tweet'lerinde hesabın kendisine ait olmadığını belirtse de kesin bir bilgi yok şimdilik.


Fotoğrafa yakından bakalım

Knightsbridge, Londra'daki şubenin görüntüsü de şöyle

Ekşi Sözlük'ten gelen bazı yorumlar da şöyle oldu

nusret'te gelen hesaba isyan eden ingiliz, nusret'e bedava reklam yapmıştır.

nusret artık küresel bir elit restaurant. bu haliyle fiyatlar oldukça ucuz bile sayılır. adamlar, o twitter yorumu yapanlar giremediği için o restauranta gidip o paraları ödüyorlar.

zenginlik nedir, para neyi satın alabilir? en pahalı arabanın fiyatı olsun 5 milyon dolar. 100 milyon doları olan herkes rahatlıkla alabilir. ama sizin 1 milyar dolarınız varsa ne yapacaksınız? 100 milyon dolarlık fakirlerin bindiği arabaya mı bineceksiniz? bu noktada paranın fiziksel bir şeyi satın alma yeteneği bitiyor. artık bir imgeyi satın alırsanız paranızın gücü devam edebilir. cenevre'ye gidin, dükkanın vitrin camında 1 milyon dolarlık saat duruyor. yoldan geçenler yarım milyon dolara saat mı olur eki eki diye dalga geçiyor. oysa onun alıcısı o sokaktan geçenler alamıyor diye o saati alıyor.

boyner'de bildiğin deri anahtarlık 28 bin tl. kutup ayısı derisi olsa, dünyanın en iyi ustası yapsa bu paranın karşılığı değil. adam onu alırken sizin satın alamamanızı satın alıyor.

ingiltere'dekilere takılmayın. londra'da bu fiyatları katlayan restoranlar da var zaten yıllardır. adamlarınki ezik görme, yani buna mı bu fiyatları veriyoruz tribi. e kardeşim fast food konsepti değil yani orası demek lazım bu heriflere. g*tü boklu teksaslı kovboy açsa 11 değil 110 da bayılırdı bunlar. ayrıca nusret'e vereceğime o parayı bin tane daha güzel etçi var, oralarda yerim ki zaten yiyorum da. nusret'e giden o parayı şova, instagram'a, tuza veriyor. e nusret de sana o şovu bedavaya vermiyor haliyle.

geçenlerde türkiye'de bir şubesine arkadaşım gitmişti, harbiden uçağa binip gelip yemek yiyip gitsen daha ucuza geliyor: