Obradoviç'e Verilen Bütçe ile Her Euroleague Takımı Cidden Başarı Yakalayabilir miydi?

Fenerbahçe Beko'nun genel olarak başarılı geçirdiği son beş sezon için "o bütçeyi kime verseniz şampiyon olurdu" şeklinde yorumlar yapıldı. Peki gerçekten öyle mi? İşte son Euroleague sezonlarının takım ve bütçe kıyaslaması.
Obradoviç'e Verilen Bütçe ile Her Euroleague Takımı Cidden Başarı Yakalayabilir miydi?

sürekli "o bütçeyi kime versen başarılı olurdu" diyenler için, gelin obradoviç ne kadar bütçeyle ne yapmış bir bakalım.

2015 yılı

fenerbahçe bütçe olarak cska, barcelona ve real madrid'in gerisinde. bu sene final four'a kalıyorlar ve 4. oluyorlar. (kaynak)


2016 yılı

fenerbahçe cska'dan sonra en yüksek 2. bütçeye sahip takım. finalde cska'ya yeniliyorlar. (kaynak)


2017 yılı

fenerbahçe, cska ve real madrid'in ardından 3. en büyük bütçeye sahip takım. fakat burada bir parantez açayım: bu sene fb 23 milyon euro ile üçüncü. onu 21 ile real, 20 ile darüşşafaka, 19 ile milan takip ediyor. bütçeler çok dengeli. bu sene fener şampiyon oluyor. (kaynak)


2018 yılı

bu seneyle ilgili net rakamların verildiği bir kaynak bulamadım fakat aşağıdaki linkte, fb ve real'in bütçelerinin cska ve khimki ile boy ölçüşemeyeceği yazılıyor. kaynak sağlam. fb; cska, khimki ve real'in ardından 4. gibi gözüküyor. (kaynak) bu sene fenerbahçe finalde eleniyor. en yüksek bütçeli cska 4. oluyor...

2019 yılı

real şampiyon olunca kesenin ağzını açıyor. bu sene en yüksek bütçe real'de, fener de barca ve cska'nın ardından 4. bu sene bütçe olarak 9. sıradaki anadolu efes ile fener final four'a kalsalar da fener real'e, efes de cska'a eleniyor. (kaynak)


2020 yılı

bu sene fenerbahçe bütçe olarak 6. sırada ve başarısız oluyorlar. (kaynak)

bakın ben fb'li olmadığım halde yazıyorum bunları. umarım bu saatten sonra "o para hangi koça verilse şampiyon olurdu" geyiği, en azından bu içerikte son bulur.