Okuyanın Cebinde Aniden 1000 Lira Beliren Tılsımlı Kitap: Hiç'likten Gelen Güç

Tuğçe Işınsu tarafından yazılan Hiç'likten Gelen Güç adlı kitap şu sıralar en çok satanlar arasında. Tuğçe Hanım'ın tılsımlı olduğunu iddia ettiği ve okuyanların işlerinin epey rast gittiği bu efsane kitap ve vadettikleri üzerine bir yazı.
Okuyanın Cebinde Aniden 1000 Lira Beliren Tılsımlı Kitap: Hiç'likten Gelen Güç

tuğçe ışınsu, hedef kitlesini çok iyi seçmiş. toplumumuzun büyük çoğunluğu kitap okumuyor. okusalar bile hep 'bir kitap okudum, hayatım değişti' tadında kitapları seçiyorlar.

bu kadın, bu potansiyeli görüp nasıl bir ürün çıkarmış bakın

1) kitap, dileklerini yerine getirecek.

2) sıkıntın varsa, zordaysan, işsizsen, bekarsan, çocuğun olmuyorsa vs. bu kitapta yazılanları yaparsan dileğin gerçekleşebilir.


3) kitabın hepsini okumana gerek yok. birkaç sayfa okusan da yeter. (kitap okumayı sevmeyenlere kitap satıyor, helal)

4) dileğinin gerçekleşmesi için herkesin 1 tane alması gerekiyor. kitabı başkasından alırsan olmaz. ailende 4 kişi varsa, 4'ü de bu kitabı almalı.


5)
bunları dualar ve islamla harmanlayarak yapıyor. (buradan muhafazakarlar kadınları yakalamış)

6) tılsım, kuantum, enerji vs. diyerek new age'ci spiritüelleri hedef alıyor.

7) en önemlisi okurlarına kendisini özel hissettiriyor; okurların kendilerini kapadıkları hayal dünyasının imkansız olmadığını, o hayallerinin bu kitap sayesinde kendi kendine gerçekleşeceği umudunu veriyor.

8) instagram'da da kitap sayesinde sözde dilekleri gerçekleşmiş okurların mesajlarını paylaşıp, bu umutsuz insanlara umut veriyor.


9)
satıştaki kitaplar hemen tükeniyor. böylelikle müşteri kitabı alamayacağı endişesiyle kitapçıları daha sık kontrol ediyor. bu da okumak konusunda emin olmasa bile, az biraz ilgisi olanların kitabı yine de satın almasını sağlıyor.

10) kitapta çaput bağlayıp, dualar okuyup somut bir şeyler ortaya koyuyorsun. tam da bizim ev işleriyle uğraşan ev hanımlarına yönelik uygulama. sıkıntın oldukça artık sadece dua etmeyecek, aynı zamanda da kitaptaki bu çaputları yapacak ev kadınları. (ilkokul mezunu anneniz bile bunu alabilir)


kısacası

spiritüalizme, burçlara ya da dinlere inanan çoğu kadın/erkek bunu alır. bu yüzden satış rekorları kırıyor. 2 haftada galiba 110. baskıyı yapmışlar. bu da muhtemelen pazarlama hilesi, bir baskıda basılan kitap adedini düşük tutmuşlar. insanlar kendi problemlerini akıllarıyla değil de doğaüstü güçlerle çözülmesini umdukça, bunun gibiler hep zengin olacaktır; tarihte de sayısız kere şahit olduğumuz üzere.

Yeni Kitabıyla Gündem Olan Yunus Günçe'ye Sözlük Yazarlarından Alternatif Şiirler