Öldürdüğü Kurbanlarının Cinsel Organını Yiyen Seri Katil: Andrey Çikatilo

Andrey Çikatilo ya da bir diğer adıyla Rostov Canavarı, 1978-1990 yılları arasında Sovyetler Birliği'nde 53 kişiyi öldüren korkunç bir seri katil.
Öldürdüğü Kurbanlarının Cinsel Organını Yiyen Seri Katil: Andrey Çikatilo

stalin'in 1930'larda giriştiği toprak reformu, devletleştirme gibi önlemler sonucu ukrayna'da çok büyük kıtlık baş göstermiştir. aç ve perişan köylüler, çaresizlikten insan eti yemeye başlarlar. yamyamlık vakaları artmaktadır. chikatilo (çikatilo) doğmadan 2 sene önce, kuzeni yaşadıkları köyde aniden ortadan kaybolur. ailesi, çocuğun kaçırıldığından ve aç köylüler tarafından yendiğinden emindir. chikatilo'nun çocukluğu, annesinden bu korkunç hikayeyi defalarca dinleyerek geçecektir. daha sonra cinayetlerinde ortaya koyduğu, kurbanlarının cinsel uzuvlarını ve iç organlarını yeme alışkanlığının bu hikayeden etkilendiğini söylemek yanlış olmaz.

çocukken altını ıslatırdı chikatilo. hatırlayınız: seri katillerin çocukluklarında sıkça rastlanan üç önemli özellik nelerdir?


chikatilo miyoptu, arkadaşları tarafından "ockarik" (dörtgöz) diye alay edilirdi. 19 yaşındaki ilk cinsel deneyimi başarısızlığa uğradı. 27 yaşında evlendi, iki çocuğu oldu. rostow üniversitesi'nde edebiyat okudu ve bir okulda işe başladı. çok geçmeden küçük bir kız çocuğuna cinsel tacizden işine son verildi, o da başka şehirde ve okulda yeni bir işe başladı. ilk cinayet vakası 1978'de 9 yaşındaki bir kızdı. korkunç bir şekilde parçalamıştı bıçakla küçük kızı ve yıllar sonra yakalandığında "beni bağlayan zincirlerden nasıl kurtulduğumu hissettim o anda" demiştir chikatilo.

geçmişindeki olaydan ötürü, ilk şüphelilerden biridir chikatilo. günlerce sorgulanır; ve aslında hakkında epey delil de vardır fakat onun yerine başkası yakalanıp tutuklanır ve 1984`te suçsuz yere idam edilir. chikatilo, kızın üzerinde bulunan spermlerin kan grubuna uymaması sayesinde kurtulur.

bu olaydan sonra 2 sene sesi soluğu çıkmaz, yeni bir işte çalışmaya başlar. daha sonra cinayetlerine devam eder, taşkent'ten moskova'ya bir sürü yerde sürdürür korkunç eylemlerini.


cesetlerdeki abdüksiyonda; kurbanlarının cinsel organlarının parçalanmış, gözlerinin çıkartılmış olduğu; fakat en korkuncu, tüm bunların kurban hayattayken yapıldığı görülür.

6 kasım 1990'da bir ormanda son cinayetini işledikten sonra dönerken bir polis tarafından görülür. "mantar topluyorum" bahanesiyle kurtulur bu durumdan fakat memurlardan birisi tesadüfen chikatilo'nun ismini -1978'deki ilk olayından- hatırlar ve takibe alır onu. japon bilim insanları zaten çoktan kanıtlamışlardır ki, nadiren de olsa sperm analizi ve kan grubu uyuşmayabilir. ilk cinayetinde tutuklanmaktan bu sayede kurtulmuştur.

sonunda yakalanır chikatilo ve 14 ekim 1992'de 53 kişiyi öldürmekten ve sayısız cinsel taciz olayından aldığı idam cezasıyla, ensesine kurşun sıkılarak infaz edilir.