Öne Çıkan Noktaları ve Heyecanlı Anlarıyla 2016-2017 NBA Sezonu Değerlendirmesi

NBA'in son sezonu, beklenen Golden State-Cleveland finalinin ardından Golden State şampiyonluğuyla sona erdi ve basketbola gönül verenlere yine keyifli bir sezon yaşattı. Sözlük yazarı "spark", bu güzel sezonun tüm önemli anlarını, parlayan oyuncularını ve bilmeniz gerekenleri sıralamış. Buyrunuz.
Öne Çıkan Noktaları ve Heyecanlı Anlarıyla 2016-2017 NBA Sezonu Değerlendirmesi


ne sezon oldu be…
(bkz: nba 2016-2017 sezonu)

sondan gelelim daha anlamlı olsun…

kevin durant şampiyon ve finaller mvp’si. kendisiyle ilgili eleştiri yapan herkes kendi işine bakabilir bu saatten sonra. my next chapter dedi laps diye şampiyon oldu.


lebron james çok büyük, çok çok büyük oyuncu. karşısında gerçekten (bence) tarihin en kuvvetli kadrosu olmasa şampiyonluk için oldukça iddialı idi. herif triple double ortalama ile finalleri bitirdi. tarihte ilk ve tek.

bu işler biraz şanstır. bazen jordan gibi 6/6 yaparsınız, bazen magic - bird rekabetinden herkes karlı çıkar, bazen de shaq – kobe aynı takıma düşer. 

wilt’in 2 şampiyonluğu 4 kaybettiği finali var. bill russell 11 yüzüğü parmaklarına sığmıyor. hangisi daha büyük diye sorsan kan davası çıkar, cevap da bulunmaz.


stephen curry başta olmak üzere warriors kendini affettirdi. 3-1 esprileri, draymond’ın apış arası tekmeleri artık yerini "yeni bir hanedan mı doğuyor?" sorusuna bıraktı. 3 senede 2 şampiyonluk ve son saniyede kaçan bir tanesi. takımın çekirdek kadrosundan daha 30 yaşına basan yok. en az 5 sezon şampiyonluğun en büyük adayı.

SLAM

golden state warriors son 3 senedeki iki şamiyonluğu ile toplam şampiyonluk sayısını beşe çıkardı ve çok elit bir klübe üye oldu. celtics, lakers, bulls, spurs ve artık warriors.

Chigaco Bulls'un kazandığı 6 şampiyonluk kupası.

• stephen curry birden fazla mvp ve birden fazla şampiyonluğu olan inanılmaz elit 8 oyuncunun yanına dahil oldu. russell, wilt, kareem, magic, bird, jordan, duncan ve lebron.

A post shared by NBA on ESPN (@nbaonespn) on


russell westbrook sezonu triple double ortalama ile bitirdi. gerçekten imkansıza yakın bir şey ama yaptı manyak.


james harden’ın yetenekli olduğunu zaten biliyorduk ancak göründüğü kadan aptal olmadığını kanıtladı. d’antoni phoenix zamanında nash ile oynattığı run&gun’ın 2017 versiyonunda harden resmen şov yaptı. eric gordon, lou williams, trevor ariza, ryan anderson, patrick bewerley gibi doğru yan parçalar olunca houston bu senenin sürpriz takımı oldu. mvp, 6. adam ve yılın koçu için hepsinde bir numaralı adaylar zaten.


kawhi leonard hem normal sezonda hem de playofflarda oyunun bir sonraki seviyeye götürdü. adama 2 yıldır superstar diyoruz, her sene daha iyi oluyor. spurs duncan sonrası daha iyi adam bulamazdı. yanına ekleyecekleri ikinci bir yıldız ile (keşke john wall veya karl anthony towns olsa) her zamanki gibi zirveyi hedeflemeye devam edeceklerdir. pop 4 president.

SLAM

giannis antetokounmpo lebron, durant, kawhi dışında 3 numarada herşeyi yapabilecek başka bir adam. adamın çıtası çok yüksek. şut sokmaya başlarsa doğuda işler karışır.


devin booker... 20 yaşında 70 sayı ne demek birader. “n’olacak maçta rekabet yoktu ki” diyen varsa tek başına potalarda 70 sayı atmayı denesin normal tempoda.

Devin Booker'ın 70 Sayılık Performansı


paul pierce bu sene bırakan tek kariyerli adam bu sanırım. kobe, garnett, duncan aynı sene bıraktıktan sonra ve vince carter ve dirk nowitzki devam ederken açıkçası çok da sikleyemedim clippers rotasyon oyuncusunu sdlgjdslgds şaka şaka 2000 sonları ve 2010 başlarında önemlidir paul pierce, son old-school oyunculardan, gliderlerden biri daha bıraktı bu işi.


ve son olarak, toprağın bol olsun craig sager. çok güzel insandın.


bundan sonraki 5 senede golden state warriors'ı alt etmek için 4-5 tane supertakım oluşacağınız düşünüyorum.
bunlardan birinin san antonio spurs (chris paul?), birinin los angeles lakers (paul george?)birinin de lebron nerede olursa o olacağını öngörmek zor değil. boston celtics yazın gordon hayward'ı alırsa inanılmaz yüksek kimyalı bir takım kurup doğuda lebron'a rekabet getirebilir.

bakalım. 6 ay sonra görüşürüz...