Önünü Alamadığımız Bir Gerçek: Akşam 6'da Eve Gelince Saatin Bir Anda 10 Olması

Önünü Alamadığımız Bir Gerçek: Akşam 6'da Eve Gelince Saatin Bir Anda 10 Olması
iStock.com


başlığı görünce gözlerim doldu, dudaklarımı ısırıp, yumruklarımı sıktım. nasıl ya nasıl?!!

yemin ederim sinan engin gibi elimdeki mahmood coffee bardağını ekrana fırlatıp isyan edesim var ya. espri anlayışı bu mudur yani o kadar insanlık tarihinden sorumlu yaratıcı ya da evrimin neye inanıyorsanız artık. yazık vallahi koca bir yazık.

lan tamam, tüm saçmalıklarına rağmen günde 8+ saat çalışmayı kabul ettim bir şekilde. hayatımda artık minimal tarzda yaşamaya alışalı çok oldu. tek amacım mesai saatleri dışında kendimle, sevdiklerimle güzel zaman geçirmek oldu, buna da eyvallah. işe git-gel 10 saat, uyku 8 saat derken koskoca günde zaten buna ayırabileceğin vakit 6 saat ile sınırlı kalıyor. bu kalan 6 saati de 90'lı yıllarda eve alınan muzun tükenme hızıyla aynı hızda tüketmenin amacı ne peki? hiiiç ibneliğine tamamen. başka hiçbir açıklaması yok.


ben 6.10 gibi falan evde oluyorum, üstümü değiştirip elimi yüzümü yıkayana kadar 6.20 oluyor. evde özenle kurduğum üçlü koltuk habitatıma 6.23'te geçiyorum. bizimkilerle "naptın? nettin? ne yedin? hava da yağıyor haa bugün" döngüsünü kırıp yemek yiyorum. hemen maçlara bir bakıyorum. iddaa kuponumu tamamlayıp kafamı saate bir kaldırıyorum ki saat 10.23!

ayıp lan! günah lan! zaten şu hayatta bir amacı kalmamış şu garip insanoğluna bu yapılır mı be? saati gördüğüm an en ergen halimle yüzüstü yatıp koltuğu, yastığı yumrukluyorum, ayaklarımla vuruyorum. "nasıl 10.23 lan? kesin saatte ip var!" derken bir daha bakıyorum saate; 11.32! o üzüntüyle bir işeyeyim bari diye tuvalete gidip geliyorum hooop saat 01.55! oha nasıl yani kalkmama 5 saat mi kaldı? halının üstüne oturup "hıııaaaa" diye isyan ediyorum. sonra bir sesle kendime geliyorum;

- oğlum mal mısın yatsana!


hayat interstellarcılık oynuyor resmen benimle. gerçek dünyada geçen 1 dakika bizim evde 3 saate falan denk geliyor. uzay-zaman düzleminin bir yeri sanırım bizim evden geçiyor. ben oturup kalkarken üçlü koltukta yanlışlıkla büküyorum sanırım. annem de karadelikten çıkıp geliyor "yatsana" diye zaten. kesin solucan deliği falan var banyoda, sıçtığımın solucanları! bu akşam 1 kilo alçı alıcam, kapatıcam her yeri. ben bu oyunu bozarım!