Oynanabilirliği ile Tüm Dünyayı Kasıp Kavuran PUBG'de İşinize Yarayacak Tüyolar

Tam adıyla PlayerUnknown's Battlegrounds, kısaltılmış hali ile PUBG, henüz 2017'de yayınlanmış olmasına rağmen oyun dünyasının altını üstüne getirmiş durumda. Online olarak oynanan bir hayatta kalma oyunu olan PUBG'de hayatta kalma şansınızı artıracak bazı tavsiyelerimiz var.
Oynanabilirliği ile Tüm Dünyayı Kasıp Kavuran PUBG'de İşinize Yarayacak Tüyolar


2k solo ve duo (fazla değil biliyorum) üstü ratingli olarak yeni başlayanlara belli başlı tavsiyelerim

- ilk 20-30 saat sadece pochinki, military base, rozhok, pecado, del patron gibi yerlere atlayıp sürekli gunfight yapın.

- hızlı loot yapın hızlı karar verin. zone sizi küklemediyse her zaman erkenden zone'a girmeye çalışın.

- sadece son 3 zoneda hız kesin ve zone'un kenarlarına oynayın ortasına değil.

- size ateş eden birisi olduğunda sakın prone yatmayın zig zag yapıp sağınıza solunuza bakıp yerini anlayıp gunfight a girin. x'ile uneqip yaparsanız daha hızlı koşarsınız.


- insanları göremiyorsanız game sense olarak düşünün ağaç taş ev camları tepe arkası bulunduğunuz yerin coğrafi yapsını göz önüne alın.

- yakından ateş ediliyorsa kaçmak yerine dönüp ateş etmeyi deneyin bir headshota bakar öldürmeniz.

- sizi görmeyen oyunculara hemen sıkmayın trigger happy olmayın.

- oyunun isminin aslında outflank battlegrounds olması gerekiyor o kadar core bir mekanik oyunda. yapın her zaman flank yapın. daha önceden sıktığınız adam ağacın arkasına geçerse sol ve sağ açığa gidip tekrar sıkın. aynı şeyi rabinizin de yapmasını bekleyin.

- çok zorunda kalmassanız eğer 1 dakkadan uzun süre gunfight yapmayın daha lehinize olacak birden çok gunfight için birini boşverin.


-soloda (sonlarda) zone'un ortası değil zone'un kenarları daha güvenli. en azından bir tarafınız safe oluyor çünkü.

- ateş ederken en accurate state crouch ve shift kombosudur bir kaç oyunda aim down sight crouch shift combosunu kasın 5-6 oyun sonrası kas hafızası oluyor zaten (c+ sağ mouse click + yarım saniye sonra shift)

- tüm kapıların parçalanabilir olduğunu unutmayın kapının önünde birini beklerken kapıyı tarayabilirisiniz.

- hand grenadeleri alın.

- ilk dropta eğer yakına biri indiyse silah bulup hemen üstüne koşun erkenden elemine edin 5 dk loot yapmayın dibinizdeki adam için.

- firing mode'u mousenuza bind yapın b3 mwhell falan.

- farklı katlardaki adımlar farklı sesler çıkartırlar ses ne kadar baslıysa dikey olarak o kadar uzak demek.

- midgamedeki en önemli itemlar level 2 vest ve helmet.


- son 3 zone'da silah sesi duyana kadar bekleyin haraket etmek için biri başkasına ateş ediyorsa sizi görme ihtimali o kadar azalıyor.

- q ve e'yi sürekli kullanın özellikle quick peek için, camdan baktığınzda camın dibinden değil 1 metre gerisinden peek yapın. yerinizde dururken açıkta bile kullanın rakibin kafanıza nişan almasını zorlaştırır.

- en iyi smg ump, en iyi ar m4 en iyi sniper kar98 (world drop) vector full mod ile çok güzel bir silah olabilir tercih meselesi

- uzi ile 1 saniyede ump ile 1.3 saniyede birini öldürebilirisiniz full clip ile early gamede close fightta uzi daha ölümcül olabilir.

- scar - ak eşit m16 çöp mini ve sks m4 olduğu sürece taşımaya bile değmez. mini daha iyi 8x sks daha iyi 4x. sks için extended mag şart.

- çantada en çok yeri mermiler tutuyor. genelde 120 mermi yeterli solo oyun için.