Özellikle Bilgisayar Başında Fazla Vakit Geçiren Beyaz Yakalıları Vuran Hastalık: Boyun Düzleşmesi

Boyun düzleşmesi nedir? Neden kaynaklanır? Boyun düzleşmesi tedavisinde neler işe yarar? Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabını arayanları böyle alalım.
Özellikle Bilgisayar Başında Fazla Vakit Geçiren Beyaz Yakalıları Vuran Hastalık: Boyun Düzleşmesi
iStock


boyun düzleşmesi, boyun omurlarının ideal hilal şeklindeki çizgisini kaybetmesi ve bu nedenle kafanın olması gerekenden önde durması durumudur. burada sorun omurganın yanlış yerleşiminden öte, içinden geçen ve beynin uzantısı olan sinir ağının işlevlerinin zarar görmesidir. bu sinir ağı neden mi önemli? bedendeki tüm işlevleri yönettiği için, evet tüm işlevleri! sinir sistemi bedendeki tüm işlevleri yönetir: tüm motor işlevler, dışarıdan alınan sinyallerin beyne iletilmesi, tüm iç organların işlevleri, dolaşım, solunum sistemleri, lenf sistemi, bağışıklık sistemi... bu nedenle boynunuza iyi bakmazsanız sayısız hastalık için mükemmel bir aday haline gelirsiniz.

boyun düzleşmesinden muzdarip iseniz, omurganızın kalanında en az bir noktada ve hatta kalça kemiğinizde de sorun olma olasılığı yüksektir.

hiçbir kas kendi kendine kasılmaz, ödem oluşturmaz. sinir sisteminden emir almadan hiçbir kas kafasına göre takılmaz. bu tip durumlarda ağrı kesici, kas gevşetici, anti-depresan almak, en çok sinir sisteminizi ve eklemlerinizi kimyasal zehir bombardımanına tutmaya yarar.

ufuk açıcı bu videoyu izlemenizi öneririm:


çözüm için: kayropraktik ve egzersiz.

ayrıca bir sonraki aşaması boyun fıtığı olduğundan ve klinik prezentasyonu oldukça ağır olduğundan çok dikkat edilmeli ve hekiminiz ne öneriyorsa yapılmalı bu hastalıkta.

bu illetten kurtulmak adına yapılabilecek fizik tedavi yöntemleri ise şöyleymiş

1. bir kemeri boynunuzun arkasından geçirerek iki elinizle öne doğru çekiyorsunuz. bu arada boynunuzu biraz öne arkaya hareket yapıyorsunuz.


2.
sırt üstü yataktan başınız taşacak şekilde yatmak. 


3.
rulo havluya yatmak (bunu doktor söylemişti)


farklı birçok yöntem var ama benim denediğim en etkili yöntemler bunlardı.

ayrıca gün için de boynunuzu tamamen geri yatırmanızı ve kürek kemiklerini arkaya doğru çekerek birbirine yaklaştırmaya çalışmanızı tavsiye ederim.

bilgisayarınızı yükseltin, başınızı öne eğmemeyi alışkanlık haline getirin, yürürken dik durun.

ben bunları yapmakta geç kalan biri olarak söylüyorum bunlara dikkat etmezseniz fıtıkla birleşip voltranı oluşturuyorlar.

Bu içerik de ilginizi çekebilir