Pendik'te Kısa Şort Giydiği Gerekçesiyle Minibüste Darp Edilen Kadın Olayının Perde Arkası

Üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam, Pendik'te gündüz saatlerinde bir minibüse biniyor. Yolculardan Ercan Kızılateş isminde birisi, kendisini ramazan ayında giydiği şort gerekçesiyle gerek sözlü gerek fiziki darp ediyor. Olayı tüm detaylarıyla öğrenmek için Sözlük yazarlarının incelemesine bakıyoruz.
Pendik'te Kısa Şort Giydiği Gerekçesiyle Minibüste Darp Edilen Kadın Olayının Perde Arkası
hurriyet.com.tr


İşte o darp görüntüleri:

saldırganın savunmasında suçsuz olduğunu aksine kadının suçlu olduğunu ve ondan şikayetçi olduğunu belirtiyor.


(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

serbest bırakılmıştır. 

Sözlük yazarları da bu konuda sessiz kalmamış. İşte o tepkiler:

ifadesinde söylediklerine bak:

"abuş arası gözüküyordu" yuh ulan yuh, hayal gücüne bak. arkasında otururken nasıl gördün?

"yalnızca elimin tersiyle yüzünü ittim" tasvir gücü başarılı ama yetersiz tasvir etmiş, namertçe hızlıca tokat attım desene. bildiğin vurmuşsun.

bir de üstüne üstlük "bana hakaret eden bayandan şikayetçiyim" deyip üste çıkmaya çalışıyor. ulan kamera kayıtları ortada, neyine güveniyorsun?

hakim olsam bütün yalanlarını yüzüne vurur, işlediği bütün suçlardan hapse atarım. 

http://www.birgun.net/…en-tahrik-olurum-165875.html

görüntüleri seyrettim ve erkeliğimden utandım. tepki gösterip hiç düşünmeden ayağa kalkıp üstüne yürüdüğü için o kadına saygı duydum. 

keşke dedim içimden biraz dövüş sporlarıyla ilgilenmiş olsaydı. o zaman bu kadar savunmasız kalmaz, en azından hayalarına sıkı bir tekme atabilirdi.

kaçışa bak kaçışa.ayakları götüne vura vura . lafa gelse delikanlı geçiniyordur. yediği haltı yiyip kaçacak şekilde ayarlamış kendisini aklınca.

yürek çok önemli ya. olmayınca olmuyor.

minibüsten inip koşarak kaçan kişi.

kadının bacaklarına bakmak için arkaya oturmuş, uygun açıyı yakalayamayınca sinirlenmiş olan mikrobik organizma. gönül isterdi ki tüm kemiklerinin kırılışını uzun metraj ve hd izleyebilseydik şu kameradan ama minibüs boşmuş şansına.

böyle durumlarda ceza verilmezse, böyle durumlar aynen böyle artar.

kız ona küfretmiş de tahrik olmuş da bilmem neymiş de.

durup dururken mi küfretmiş kız? ulan siz kimsiniz de milletin kılığına kıyafetine karışıp tebliğ yapıyorsunuz? rahatsız oluyorsan bakma ya da sen öyle giyinme. çıplak mı gezmiş ne yapmış bu kız?

vurmak nedir ya? kendinizde nasıl görebiliyorsunuz bu hakkı? allahçılık mı oynamaya başladınız şimdi de? ya siz kimsiniz de milleti yargılayıp ceza kesiyorsunuz? bastırılmış duygularınız açığa çıkınca deliriyorsunuz bu kadar. kendi zayıf nefsinizle yüzleşmenin öfkesi bu başka izahı yok..

ne kadar da rahat vuruyor di mi? nasılsa vurduğu kişi kadın, sağlam bir karşılık görüp, dayak yeme ihtimali yok, %0 ihtimal... onun rahatlığı var hareketlerinde... cinsiyetini sorsan gerine gerine erkeğim falan der bi de bu ibne...

o değil de üzerine yürüyen kadın senden 100 kat daha erkek, daha cesur, daha mert be...

ben etrafındaki erkekleri de anlamıyorum. kadın peşinden gelince şok oluyor, arkasına bakarak korka kaçıyor zaten.

ilk yumruğu etraftaki erkeklerden biri atsa diğerleri zaten arka çıkar alt edersiniz.

ya da ola ki arka çıkmadılar ve adam çok güçlü ve dayağını yedin kardeşim. en azından o anları izleyenler sana helal olsun diyecek ve vicdanından ötürü, o anda bizler orada olamadığımız için en azından bizim gibiler yerine denemiş olman bile, bir nebze de olsa elini kolunu sallayarak gitmemesini sağladığından ötürü biraz içimize su serpecek.

ama yokkk. bu tür olaylarda etraftaki erkeklerin hepsi sus pus. ben anlamıyorum. olay zaten mide bulandırıcı, bi de etraftaki bu tıynetsiz insanlar ekstra mide bulandırıcı.

kadına helal olsun diyecek duruma düşmek böyle bir konu için ne yazık ki çok çok üzücü. normalde her kadının yapması gerekeni yapmış, ama bu tür hareketler ne yazık ki ortalamanın üzerinde güçlü kadınlara özgü hareketler oldu güzelim ülkede. ülke şartları dayağı yiyip susmayı gerektirir oldu amk.

düşünsene oturduğun yerde suratına tokat geliyo allahım aklımı kaçırıcam artık.