Pixar, Toy Story 4 Filminde Nasıl Bir Konu İşleyebilir?

Pixar Animasyon Stüdyoları'nın en ünlü serisi olan Toy Story (Oyuncak Hikayesi), 9 yıl aradan sonra dördüncü filmiyle geri geliyor. Peki üçüncü filmi, seriyi tatmin edici bir sonla nihayete erdirmişken neler anlatılabilir ki artık? Özellikle de dünkü Super Bowl fragmanıyla merak seviyesi artmış durumda.

Filmin kısa tanıtım videosu şu şekildeydi


tahminimce toy story 4 şuna yakın ilerleyecek

bu filmde tam olarak neyin bir oyuncak sayıldığı ve oyuncakların nasıl hayata geldiği konusunu işleyecekler. yukarıdaki teaser'da gördüğümüz kaşık-çatal karakteri, üzerine yapıştırılmış googly eyes gözleri ve hamurdan ağzıyla bir çocuğun kreş ödevi falan gibi duruyor. büyük ihtimalle üçüncü filmde oyuncakların yeni sahibi haline gelen bonnie'nin kreş projesi falan aslında. diğer karakterler gibi mağazadan alınmış bir oyuncak değil, el yapımı. ilk filmdeki komşu çocuğu sid'in kendi oyuncakları üzerinde yaptığı deneylerle de benzer bir fikri ucundan kıyısından işlemişti zaten pixar.

benim bildiğim pixar, önceki toy story filmlerinde olduğu gibi bir oyuncak için oynanıyor olmanın en önemli şey olduğu üzerinde duracaktır. çünkü oyuncakların var olma amaçları oynanmak. filmlerde de gördüğümüz gibi oynanmadıkları zaman mutsuz oluyorlar. bu oyuncakların hayata nasıl geldiği ile de direk olarak bağıntılı bana kalırsa.

Sid

ben oyuncakları hayata getiren şeyin onları oynayan çocukların hayal güçleri olduğunu düşünüyorum. bu yüzden üzerine birkaç hamur ve göz yapıştırılmış bir kaşık bile bir oyuncak sayılabilir bir çocuğun gözünde. bir çocuk ona bir isim verdiği ve bir amacı olduğunu hayal ettiği sürece yetişkinlere çöp gibi görünen bir şey bile hayata gelebilir. hatta o kaşık karakterinin hayata geliş sahnesini bile hayal edebiliyorum şu an. canlı olduğu hayal edildikten ve oynandıktan sonra frankenstein'ın canavarı tadında gözlerini kırpıştırmaya, kollarını oynatmaya falan başlıyor böyle. it's alive!!! (o yaşıyor!)

kendisinin diğer karakterler gibi bir oyuncak olup olmadığından emin olmadığı için çocukların gözleri önünde hareket ederse ve konuşursa oyuncakların sırrını açığa çıkarma tehlikesi de olacaktır. fragmanda gördüğümüz kadarıyla biraz rahatsız bir karakter gibi duruyor, bonnie görmesin diye diğer oyuncaklar onu yakalayıp susturmaya çalışabilir.

valla bu şekilde mi ilerler bilmiyorum ama yeni bir toy story filmi izleyeceğim için aşırı mutluyum. toy story 3 olabilecek en iyi sonlardan biri olmasına ve bu filmin bunu bozacağını düşünmeme karşın yine de bu dünyaya geri dönmek çok güzel olacak.

Filmin dün geceki Super Bowl fragmanını da şuraya bırakalım

Hepimizin Çok Sevdiği Oyuncak Hikayesi Filminin Perde Arkasında Yaşanan İlginç Olaylar