Piyasada Bulunmayan Premium Sneaker'ları Türkiye'de Nereden Alabilirsiniz?

sutore aracılığı ile
Döviz kuru ve yüksek gümrük vergileri derken yurt dışından bir şeyler almak imkansıza yaklaştı. Üstelik piyasada bulunmayan bir model beğendiyseniz iş daha da zor. Neredeyse her gün giyeceğimiz bu sneaker'ları nerede bulabiliriz peki?
Piyasada Bulunmayan Premium Sneaker'ları Türkiye'de Nereden Alabilirsiniz?


Bugün şık bir çift Air Jordan'a hayır demek mümkün mü cidden? Michael Jordan, 1984'te parkeye onlarla ilk adım attığından beri ikon mertebesine yükselen ve bugün aşırı sıradan bir kotun altında bile enfes görünen Air Jordan'lardan bahsediyoruz.

Kendinizi özdeşleştirdiğiniz ve aynı frekansta olduğunuzu hissettiğiniz ünlüler; Rihanna, Justin Timberlake ve hatta Dave Mustaine gibilerin yolu hep Air Jordan'dan geçti. Şimdilerde de Kanye West'in Yeezy'si aynı yoldan giderek o etkiyi yaratıyor ancak bunlar sınırlı sayıda üretiliyor. Peki bu ünlüler, bu markaların saniyeler içinde tükenen modellerini nasıl temin ediyorlar?


Bugün Yeezy'nin 55 dolarlık sınırlı üretim bir terliği bile karaborsaya düşerek 300 dolarlara kadar çıkabiliyor. Haliyle bulması, bulunsa bile fahiş fiyatı yüzünden alması imkansıza yakın oluyor. Oysa bunu çözecek kaymak gibi bir resell (yeniden satış) kültürü var. Evet, bu olay artık nihayet güzel yurdumuz içinde de ulaşılabilir durumda.

Türkiye'nin ilk limitli ayakkabı alım satım platformu sutore, bütün bu dertleri çözmeye geldi. Sınırlı sayıda üretildiği için çat diye biten özel sneaker'ları yağmur altında sıra beklemeden ve karaborsa fiyatından daha makul şekilde almanızı sağlayan sitede gönül rahatlığıyla tarzınıza hayat suyu verebilirsiniz. Hem de bunlar ticari ve ulaşması zor büyük şirketler tarafından değil, aynı sizin gibi normal insanlar tarafından satılıyor; bu nedenle iade ve değişim koşulları da farklılaşabiliyor. sutore de bu noktada bir aracılık görevi üstleniyor.


Sitedeki ürünlerin büyük çoğunluğu hiç kullanılmamış (sıfır) ürünler ancak ilgilenenler için temiz kullanılmış (ikinci el) sneaker'lar da mevcut. Aynı zamanda, biliyorsunuz ki internet üzerinden yapılan ikinci el alışverişlerde büyük bir orijinallik kaygısı yaşanıyor. sutore, bu ayakkabıları kendi merkezinde ince eleyip sık dokuyarak kontrol ediyor ve ancak güvenilirse onaylıyor. 

Yani 2020 yılının Eylül ayından itibaren hizmet vermekte olan sutore, Türkiye’de sneaker kültürünün yayılması ve hak ettiği değeri görmesi için varını yoğunu ortaya koyarak çalışıyor. Kısacası, içiniz rahat olsun.

Hayat zor, kendi tarzınızı yaşamak bazen daha da zor. Neden genç olduğunuz şu kısacık sürede biraz olsun evrensel bir kültüre dahil olup kendinizi daha iyi hissetmeyesiniz ki? Neden deli gibi istediğiniz o ayakkabıyı giymeyesiniz?

Sınırlı sayıda üretilen nefis sneaker'ları ülkemizde güvenli şekilde edinmenin en temiz yolu sutore'de siz de bir adım atın ve tarzınızı ortaya koyun. Tek bir tıkla, orijinalliğini düşünmeden. Hemen buradan.