Playboy'u Kurarak Bir Dönemin Cinsel Hayatını Şekillendiren Hugh Hefner Hayatını Kaybetti

Dünya tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Playboy'un kurucusu Hugh Marston Hefner, 91 yaşında hayatını kaybetti. Gelin, bu dünyada hedonizmin belki de en büyük temsilcisinin hayatına kısaca bir göz atalım.

Hugh Marston Hefner, 1926 yılında ABD'nin Chicago şehrinde dünyaya geldi.

Bir kız kardeşi bulunan Hefner'in annesi İsveç, babası ise Alman ve İngiliz kökenli.

Northwestern Üniversitesi'nde sosyoloji dalında ve ABD'de seks yasaları üzerine lisansüstü eğitim alarak gelecekteki hayatına adeta göz kırptı.

Bir dönem Esquire dergisinde metin yazarlığı yapan Hefner, maaşını yeterli görmediği için Ocak 1952'de oradan ayrıldı.

Tüm bu olanlardan sonra kendi yoluna gitmek isteyen Hefner, 1953 yılında annesinden aldığı borç parayla Playboy dergisini kurdu.

Playboy'un ilk sayısında Marilyn Monroe'nun 1949 yılında çekilen efsane pozu yer aldı.

Onlarca yıldır popülaritesini koruyan Playboy'un, ilk yıllarda diğer dergilerden farklı olarak yaptığı şey ise seks içeriklerinin yanı sıra dönemin güncel konularıyla ilgili makaleler, siyasi analizler ve kültürel içerikler yayınlamasıydı.

1971'de Chicago'dan Los Angeles'a taşınan ve tahmin edileceği üzere birçok ilişkisiyle gündeme gelen Hugh Hefner, hayatı boyunca üç de evlilik yaptı.

İlk evliliğini henüz 23 yaşındayken Mildred Williams ile yapan Hefner'ın bu evlilikten iki de çocuğu var.

İkinci evliliğini model ve aktris Kimberley Conrad ile 1989'da yapan Hefner'ın bu evlilikten de iki çocuğu var.

Son olarak da 2012 yılında, kendisinden 60 yaş küçük olan model ve şarkıcı Crystal Harris ile evlenerek evlilik kariyerini noktaladı Hugh Hefner.

Playboy dergisinin tavşanlı sembolünü tüm dünyaya tanıtan, hedonizmi hayatı boyunca doruklarda yaşayan Hugh Hefner, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Playboy şirketinden yapılan açıklamada Hefner'ın evinde tabir-i caizse eceliyle öldüğü belirtildi.

Hugh Hefner, öldüğünde gömülmek üzere Westwood Village Memorial Park Mezarlığı’nda Marilyn Monroe'nun mezarının yanındaki yeri ise yıllar önce satın almıştı bile.

Işıklar içinde uyu röpteşambır reis!

Ölümüyle dünyanın gündemine oturan Hugh Hefner, Ekşi Sözlük'ün de gündemide

felsefe eğitimi alarak 600 dolar parayla sıfırdan kurduğu playboy imparatorluğu ile milyonlarca gencin cinsel hayatını şekillendiren, bu dünyada cenneti yaşamış abd'li ex filozof.zamanında kiliseye atar yapmış, abd bürokrasisiyle papaz olmuştur, cinsellikten öte bu adam ifade özgürlüğünün öncülerindendir.

bir dönemin seks sembolü hayatını kaybetmiş. valla kim ne derse desin, adam bu dünyada hayatını yaşadı, değil amerika'ya, koca bir dünyaya seks tabularını yıktırıp daha özgür olma yolunda adım attırdı. son dönem playboy dergisinde muhafazakâr yönlere gidilmişse de, kendisinin seks tabularını yıkmış olması yadsınamaz bir gerçektir.

adam öyle bir yaşadı ki, gittiği yerde tatmin olması çok zor.

toprağı bol olsun.

kefen yerine robdöşambırıyla gömüldüğünü tahmin ediyorum.

ha onlarda kefen yoktu değil mi lan, o zaman kesin bordo robdöşambır, evet.

herkesin bir otuzbir borcu var kendisine.

90'larda genç olanların yetişmesinde büyük emeği olan abi.

hakkını helal et, nur içinde yat.

uğurlar olsun, uğurlar olsun
hüzünlü otuzbirler yoldaşın olsun
bir buruşuk peçete, bir yapışık sayfa
şifre çözmeye çalışan gözler hatıran olsun.

cine5 sonrası playboy yayınlanan dönemde 10 dakikalık şifresiz bölümlerde cinsel hayat yaşayan bizim kuşağımızın erken boşalma sorunu varsa katkısı büyüktür. yine de hakkımız helal olsun, nur içinde yat reis.