Pokemon'un Yayından Kaldırılmasına Sebep Olup Bir Neslin Ahını Alan Çocuk

Pokemon'un televizyonda yayınlandığı saatlerde sokakta çocukların olmadığı bir dönemde ''Ben Pokemon'um'' deyip camdan atlamıştı Ferhat Ağırbaş. Bu olaydan sonra da Pokemon yayından kaldırılmıştı ve o çocuk bir dönemin ahını almıştı. Gelin; hem o konuyu hatırlayalım hem de Ferhat Ağırbaş şimdilerde ne yapıyor bir bakalım...

Öncelikle olay nasıl gerçekleşmişti?

"kendini 'pokemon' zanneden 4 yaşındaki ferhat, 7 kattan 'havalandı.' 21 metre uçan pokemon ferhat yumuşak yere düştü de, sadece kırık ayakla kurtardı.

şans eseri yumuşak zemine 'çakılan' ferhat'ın sol bacağının kırıldığı belirlenirken, sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. halen çocuk cerrahi servisinde tedavisi süren ferhat, "neden düştün" diye soran doktoru selahattin toktaş’a olayı şöyle özetledi: "ben pokemon’um ve pokemon gibi uçtum."

(bkz: milliyet)

Atladığı için pişman da değildi

alçılar içinde hastanede yatarken gerçekleştirilen röportajda kendisine yöneltilen "ferhatçım pişman mısın?" sorusuna "hayır. bir iyileşeyim tekrar pokemon gibi uçacam" cevabını vererek bana dumur olgusunu tattıran çocuk.

Pikachu'ya değil, Pidgeotto'ya özenerek atlamıştı

dün gibi aklımdadır (zaten hep gereksiz şeyler dün gibi aklımdadır). 

o gün bu haberi veren muhabir, atlayan elemanı gören başka bi çocukla ropörtaj yapmıştı. olayın nasıl geliştiğini sorduğunda, çocuk ''ferhat 'ben pidgeotto'yum' deyip atladı.'' demişti. fakat haberi yapan koca koca, çizgi filmlerden bihaber olan adamlar elemanın dediklerinden bir anlam çıkaramamışlardır. pokemonlar hakkında 30 saniyelik bir araştırmadan sonra en meşhur pokemonun pikachu olduğunu öğrenirler. haliyle ''çocuk olsa olsa 'pikachu' demiştir.'' deyip, haberi ''kendini pikachu sanan çocuk balkondan atladı'' şeklinde verirler.

Ferhat, camdan atlayınca bir daha Pokemon'un yeni bölümü yayınlanmadı ve bir dönemin en büyük eğlencesi yayından kaldırıldı

bir dünya çizgifilm severi pokemon'un sekiz buçuk sezonundan mahrum bırakan çocuk. görenlerin insanlık namına en yakından camdan atmaları rica olunur.

olay gündemden düştükten sonra tv de devirdaim eden eski bölümlerden ne zaman charizard'ın magmar'ı yamulttuğu bölüm çıksa "bu bölümde kalmıştı, yarın yeni bölümler başlıyacak." deyu umutlanıp, her seferinde başa döndüğünü görünce kendimi kaybederdim, yıkılırdım. şimdi de "eşşek kadar oldu halen pokemon sayıklıyor" engeli var izleyemiyorum. heryer engel, o engel, bu, hiç gerekliler, luzumsuz, batan güneş, zeplinler

çocukken bir pokemon zevkimiz vardı, sıçtı batırdı içine.

tam ash ve charizard iyi bir ikili oldu diye sevinirken hevesimizi kursagimizda koyan cocuk.

bu çocuğun sayesinde artık türkiye devlet televizyonlarında anime yayınlanmamaktadır. saygılarımı sunuyorum kendisine.

Bir neslin ahını alan Ferhat artık büyüdü, 20 yaşında


Arabesk Rap'e gönül vermiş durumda

Şu sıralar ise vatani görevini yapıyor

Ancak unutulmayacak bir olaya imza attığı için uzun süre daha Pokemon'la anılmaya devam edecek gibi duruyor...