Powerpuff Girls Dizisinin İptal Edilen ve Tekrar Yazıma Gönderilen Garip Senaryosu

Live-action şekilde, gerçek oyuncularla çekilmeye hazırlanan Powerpuff Girls dizisinin pilot senaryosu geçtiğimiz haftalarda sızmış ve "doktor bu ne" etkisi yaratmıştı. Doğal olarak garip bulunan ve tekrar yazılması için geri gönderilen senaryoya bir bakalım.
Powerpuff Girls Dizisinin İptal Edilen ve Tekrar Yazıma Gönderilen Garip Senaryosu

powerpuff girls'ün, dünyanın en kötü dizilerine imza atan the cw kanalındaki live action çevrimine dair senaryosu internete sızmış. doğru olup olmadığı kesin bilinmiyor ama standartları flash tv seviyesindeki the cw bile "olm bu ne" deyip tekrar çekilmesini istediğine doğru olma ihtimali yüksek.

- dizide gözden düşen çocuk ünlü metaforu kullanılmış çok baskın şekilde. lindsay lohan, macaulay culkin ya da disney dizilerinin çocuk ünlülerini düşünebilirsiniz. powerpuff girls, çocukken ve gençken çok sevilen ama yaşı ilerledikçe gözden düşen ve hayatlarında dibe vuran karakterler olacak.

- dizide lezbiyen olan buttercup poligamik takılıyor, seksüel anlamda pek aktif çünkü buttercup denince aklımıza gelen bu (!?). aynı zamanda giydikleri elbisenin çok heteroseksüel olduğundan şikayetçi olduğu için artık giymek istemiyor: "i'm not wearing that dress anymore. it's compulsory heterosexuality.".

- çizgi filmdeki sevecen baba professor utonium burada tam bir şerefsiz. powerpuff girls üzerinden para kazanma peşinde koşan onları sürekli suistimal eden klasik hollywood çocuk ünlü babası.


- powerpuff girls sürekli partilediği için hangover dolaşıyor, şehri kurtarmaya falan zar zor gidiyor. blossom'la bubbles'ın nude'ları dolaşıyor ortalıkta.

- çizgi filmin maymun kötüsü mojo jojo dizide professor utonium'un laboratuvar asistanı ama yine kötü. blossom yanlışlıkla mojo'yu öldürüyor ve bu powerpuff kızlarını gözden düşürüyor. ekip dağılıyor, herkes ayır yollara gidiyor.

- aralarında en zekisi olan blossom üniversiteye gidiyor, düzgün sayılabilecek normal bir hayata başlıyor, diğer kızlarla kontağı tamamen kesiyor. çizgi filmdeki en masum karakter bubbles sürekli rehabilitasyonlara düşen, efendi adam yerine piç tercih eden yitik bir hollywood reality show ünlüsü oluyor. buttercup da itfaiyeci oluyor.

Buttercup

- 25 yaşına geldiklerine hakları olan parayı almak için şehre dönüyorlar ama professor utonium pislik bir herif olduğu için o parayı yemiş. kızlar döndüğünde tekrar onları para için suistimal etmenin planlarını yapıyor. bu arada onlar ortada yokken etik dışı deneyler yapan şeytani bilim adamı olmuş iyice. dizinin yapımcılarının ciddi bir daddy issues problemi olabilir çünkü yerin dibine batırmışlar karakteri.

- cüce amca yerine jojo belediye başkanı oluyor. ya aslında ölmemiş ya da ölenin oğlu gibi bir şey, tam anlamadım burayı ama muhtemelen ikincisi. uzun bacaklı belediye başkanı asistanı da bizim profesörün sevgilisi.

Mojo Jojo

- powerpuff girls şehre geri dönüyor, şehir tekrar bağrına basıyor gibi oluyor bunları. belediye başkanı jojo da seçimleri tekrar kazanmak için şeytani planlar yapıyor powerpuff girls üzerinden.

yeniden çekilen pilot bölümde bunların ne kadar kalacak bilmiyorum ama ecnebilerin deyimiyle tam bir araba kazası olmuş, korkunç bir şey ama bakmak da istiyorsun bir yandan.

kaynak, kaynak 2