Prezervatif Ne Zaman Takılmalı?

Olası bir gebelik ve hastalık riskini önlemek isteyenlerin kullandığı prezervatif seks esnasında tam olarak ne zaman takılmalı?
Prezervatif Ne Zaman Takılmalı?
iStock

oral sekste kullandıysanız (tanımadığınız biri ile oral seks yaparken kullanmakta fayda vardır) vajinal seksten önce çıkartıp yenisini takmak doğru zamanlamadır. zira dişler prezervatife zarar vermiş olabilir.

anal seks sonrası vajinal sekse dönülecekse çıkartıp yenisini takmak doğru olandır çünkü vajinada enfeksiyon riskini ciddi arttırsınız.

aynı anda daha koruyucu olsun diye 2 tane takmak yanlıştır. ilişkiden önce bir tanesini çıkartın. çünkü sanılanın aksine daha tehlikelidir. birbirine sürten lateks dokusuna zarar verir ve enfeksiyon riski artar.

ek öneri: prezervatif taktığınızda ereksiyonu korumakta zorlanıyorsanız prezervatif ile mastürbasyon yapmaya başlayın. bir süre sonra bu problemi aşmaya başladığınızı göreceksiniz. ek olarak prezervatifin içine takmadan biraz jel sıkmak da her zaman işe yarar.

kısaca sekste daima takmalısınız. tanıdığınız partner ile vajinal ve oral sekste kullanmak zorunda olmamak ile birlikte anal sekste tanıdığınız biri bile olsa erkek açısından enfeksiyon riski olduğu için takmanız doğru olur.

Anal Seks Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey