Rasim Ozan'ın Kovulmasına Sebep Olan "Kusturmalı Boşnak Saksosu" Terimi Nereden Çıktı?

Bildiğiniz gibi Rasim Ozan Kütahyalı, canlı yayında ettiği "Kusturmalı Boşnak Saksosu" lafı yüzünden Beyaz TV'deki işinden kovuldu. Canlı yayında böyle bir lafın edilmesi bir yana, böylesine garip bir terim nasıl ortaya çıktı?
Rasim Ozan'ın Kovulmasına Sebep Olan "Kusturmalı Boşnak Saksosu" Terimi Nereden Çıktı?


binlerce insan, akıllarda tek soru: nedir bu kusturmalı boşnak saksosu?

yıllardan 2012, twitter'ın en cancanlı olduğu, daha gezi olayları patlamadığı için daha az insanla daha deep mizah yapıldığı zaman dilimi yani.

şerif faysal yıldırım, güzel troll'ümüz "oral seks yasaklanmış diyorlar. ben gırtlağa kadar sokup kustururum. kusturmalı boşnak saksosu derler buna. özel bir seks metodudur." diye bir tweet atıyor. 2012'de bu tweetle birlikte kusturmalı boşnak saksosu da hiç yer etmiyor lugatımızda. gülüp geçiyoruz.


bundan birkaç sene sonra, iki kız mentionlaşarak kavga etmeye başlıyor. kavga şöyle çıkıyor. kızlardan biri, buna kız a diyelim, celal baggins'in attığı bir tweete cevap veriyor. kız b'nin ağzında sigara bulunan bir fotoğrafı paylaşıyor celal baggins, of bu dudaklarla ne sakso çekilir yazıyor bir de. kız a da gelip, bu tweete "kusturmalı mı" diye yazıyor. daha sonra kavga başlıyor.

kavganın bir noktasında kız b, kız a'ya "olay şu buket sen benim kusturmalı boşnak saksosu yaptığımı iddia etmişsin" diye menşın atıyor. bu menşın, retweetleniyor, ss'i alınıyor paylaşılıyor, öyle ya da böyle herkesin timeline'ına düşüyor.


böylece "kusturmalı boşnak saksosu" lugatlara ekleniyor.