Red Dead Redemption 2'de Zaman Zaman Ana Hikayeden Zevkli Olabilen Yan Olaylar

Hiç şüphe yok ki Red Dead Redemption 2'nin ana hikayesi gerçekten çok güzel. Ancak ara ara öyle tatlı yan görevler (Stranger Quests) oluyor ki ana hikayeden almadığınız tadı verebiliyor. İşte onlardan bazıları.
Red Dead Redemption 2'de Zaman Zaman Ana Hikayeden Zevkli Olabilen Yan Olaylar

- bir tren istasyonunun önünden geçiyordum. adamın teki bir enstrüman çalıyordu ve etrafında 4-5 kişi toplanmış "yürü be koçum kim tutar seni" diye gaza getiriyorlardı. adamın dibine geçip dinlemeye başladım. sonra "bu ne be, kulağımı siktin" dedim. adam müzik çalmayı bıraktı ve tıp tip bakmaya başladı. sonra kalabalıktan biri "sen sanat düşmanısın" deyip suratımın ortasına yumruk geçirdi. sonra kavga çıktı ve olay yerine polis gelince tüymek zorunda kaldım.

- şehirde dolaşırken misyonerlerin habire sizi kendi taraflarına çekmeye çalışması. adamın teki beyaz pantolon, beyaz ceket ve beyaz gömlek giymiş ve sizi dinine çekmeye çalışıyor. biraz konuştuktan sonra elinize bir broşür tutuşturuyor ve broşürde amerika'ya 100 yıl önce bir peygamber indiği ve dünyanın sonunun çok yakın olduğu yazıyor.

- bir barın önünden geçerken bar önünde kavga eden 2 sarhoşa denk geldim. sonra kavgayı ayırmak için aralarına girince ikisi birleşip bana daldı. içlerinden biri bıçak çekip sapladı.

- kamp yerinde çetedeki arkadaşlarınızla konuşurken pozitif veya negatif cevaplar verebiliyorsunuz. bir gün kamptaki herkese laf sokmaya başladım. sonra arkadan enseme dalıp bayılttılar ve kamptan kovdular. birkaç gün sonra geri döndüğümde herkes atarlıydı ve "umarım dersini almışsındır" goygoyu yaptılar.

- yolda rastladığım adamın teki beni evine yemek yemeye davet etti. sonra karısı beni baştan çıkartmaya çalıştı. sonra bana içki içirip bayılttıktan sonra her şeyimi çaldılar ve mezarlıktaki boş bir çukura bıraktılar.

 - tren istasyonunun orada 4 tane dayı masa çekip kart oynamaya başlamış. bunlara bulaşmadan izlemeye başladım. arada birbirlerine laf çakıyorlar, ırkçı söylemlerde filan bulunuyorlar. sonra içlerinden biri diğerini hile yapmakla itham etti ve birbirlerine girdiler.

- ormanda kurtların saldırısından kurtardığınız bir adamın size "verecek bir şeyim yok ama gel seni balığa çıkartayım" deyip balık tutmayı öğretmesi.

- bazen kasabalarda başlarına ödül konulan suçlular oluyor ve bunları bulup getirirseniz şerif size para ödüyor. bir süre sonra şerifi ziyaret ederseniz günler önce yakalayıp paketlediğiniz suçlunun hala hapiste olduğunu ve size laf soktuğunu görüyorsunuz. zaman zaman da günler önce yakalayıp teslim ettiğiniz suçluların asılmasına şahit oluyorsunuz.

-adamın tekinin sürekli vahşi doğada fotoğraf çekeceğim diye başını belaya sokması, kah kurtlar kah timsahlar tarafından yutulacakken hep sizin tarafınızdan kurtarılması.

- adamın tekini yılan sokması, zehri emip kurtarmanız ve günler sonra kasabada adamla karşılaşınca size herkesten bahsedip hediye vermesi.

- yaptığınız görevlerden sonra herhangi bir kasabada gazete alıp o görevlerin haberlerini okumak.

- boş arazide, çölde veya dağda giderken uzaklardan duman çıkması, dumanın olduğu yere gelince kamp yapan insanlar bulmanız. bazen sizi yanlarına davet etmeleri, bazen de "kampımdan siktir git" diye saldırmaları.

- çölün ortasında kadının tekinin "yardım edin, yolda kaldım" diye yardım istemesi, siz durunca da etrafınızın silahlı adamlarla sarılması ve pusuya düşmeniz.

- tiyatroya gittiğinizde izlediğiniz gösterilere pozitif (tezahürat ve alkış) veya negatif (yuhalama veya laf sokma) tepki verebilmeniz. ateş dansı yapan kadın sahneye çıkınca negatif tepki tuşuna basınca arthur'un kadına "umarım alev alırsın" diye bağırması.

- bir mekanda (mesela barda) olay çıkarttıysanız bir dahaki gelişinizde mekanın sahibinin "gözlerim üzerinde olacak" veya "siktir git bir daha buraya gelme" demesi.

- üzerinizde şerif yıldızı veya polis kıyafeti varsa çetelerin kol gezdiği kasabalarda kimsenin size selam vermemesi ve herkesin laf sokması.

- ormanda takılırken ırkçı ku klux klan ayinine denk gelmek. ayindeki ırkçılıların zenci birini yakmaya hazırlanması ve etrafta 2-3 bidon dolusu yakıt olması. bu yakıtlara ateş ederseniz ortamın alev alması ve herkesin ölmesi. normalde durup dururken birini öldürünce karma puanınız düşmesine rağmen ırkçıları öldürünce karma puanınızın düşmemesi.

- çölde virane halde bir ev bulmak. evin içinde 4 ceset bulmak ve evin içinin kanlara bulanması. evi biraz karıştırıp dolaplar ve raflar araştırılınca bir çok not ve mektup çıkması ve mektupları okudukça olayın içyüzünün ortaya çıkması.

- bazen random şekilde öldürülen rastgele tiplerin üzerinden mektuplar çıkması ve hayat hikayelerini anlatması. çölde rastgele takılırken atını çalmak için öldürdüğüm bir adam asker kaçağı çıkmıştı.

- dağlık bir alanda gezerken virane halde ahşap bir eve denk geldim, kapı kilitli değildi ve ev boştu. eve girip soymaya karar verdim. sonra evin içinde bir mektup buldum. evdekilerin ne kadar fakir olduğunu, açlık çektiğini, borçlarını ödeyemediğini, kadının kocasını terk ettiğini filan anlatıyordu. sonra içim kötü oldu, evi soymadan dışarı çıktım.

-doğada gezerken atlı bir adama denk gelip arkadan yavaş yavaş takip etmeye başlayınca adamın size dönüp "takip etmeyi bırak yoksa kötü şeyler olacak" demesi, siz takip etmeye devam edince silah çekip saldırıya geçmesi.

- devlet düşmanı lemoyne çetesinin devlet memurlarını kaçırıp ormanda veya çölde infaz etmesi. bu tür infazlara denk gelince uzaktan izleme veya kurtarma seçeneğiniz olması.

- gece 12'den sonra herhangi bir kasabada sokakta dolaşırken etrafta sarhoş, sızmış, ayakta zar zor durabilen tipler görmeniz.

- vurup öldürdüğünüz adamın ertesi gün cenazesine denk gelmek.

Red Dead Redemption 2'de İşinize Yarayabilecek İpuçları