Rocket League Oyunundan Daha Fazla Keyif Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Bağımlılık yapan Rocket League oyunu için üç adet işe yarar tavsiyeyi paylaşıyoruz.
Rocket League Oyunundan Daha Fazla Keyif Almak İsteyenlere Tavsiyeler


Kamera açılarını ayarlama

rocket league, psyonix isimli abd menşeli bir firmanın elinden çıkan arabalarla futbol oynama oyunu. oyun çok eğlenceli bir oyun. yeri geldiği zaman zevkten dört köşe oluyorsunuz, heyecandan adrenalin zirveye çıkabiliyor, yeri geliyor sinirden oyunu sildirtecek duruma getiriyor insanı fakat bir kaç gün sonra oynamak isteyip yeniden kurup oynadığınız değişik olduğu kadar eğlenceli ve bağımlılık yapan bir oyun .

oyunu oynayan oyuncuların çoğu özellikle kamera konusunda çok sıkıntı çekebiliyorlar. tepeden gelen topların tam olarak nereye düşeceğini kestirememek veya ekranı daha geniş açıdan göremediği için bazı kilit noktaları kaçıran ve kamera konusunda canı yanan arkadaşlar için önereceğim kamera ayarları kesinlikle işe yarayacaktır.

- kamera görüş mesafesi: 100.00

- kamera yüksekliği: 100.00

- kamera açısı: -5.00

- kamera uzaklığı: 250.00

- kamera dönme hızı: 2.30

top kamerası göstergesi ve dönen açıyı değiştir kutuları işaretli olacak. bu şekilde daha rahat oynadığınızı ve performansınızın bir nebze olsun arttığını göreceksiniz.

Boost Jump meselesi

art arda iki kere yapılan boost jump'ın çok önemli olduğu oyun.

ilk başlarda oynarken benim dışımdaki çoğu kişinin daha hızlı topa vurduğunu ve arabasının öne doğru hamle yaptığını görüyordum. tüm tuşları denememe rağmen o öne doğru hamle olayını kavrayamamışken jeton sonradan düştü.

topa yaklaşırken arabanızın tekerleklerini yerden kesmek için ilk boost jump'ı yapıyorsunuz. bu noktadan sonra yeni başlayanlar genellikle sadece ikinci boost jump'ı yaparak topa yükseklik kazandırır. ancak ileriye doğru hızlı bir şekilde şut çekmek istiyorsanız öncelikle arabanın burnunu yere dik hâle getirmek için sol analog'u ileri doğru itip ikinci boost jump'ı öyle yapmalısınız.

topa karşıdan değil de çaprazdan geldiğiniz, veya kaleye topu göndermek için sıfıra yakın olduğunuz noktalarda da üstte belirttiğim taktiği bu sefer sol analog'u topun bulunduğu yöne doğru itip ikinci boost jump'ı öyle yaparsanız çok ama çok daha fazla keyif almaya başlayacaksınız.

Takas (trade) borsası

ticaret yapa yapa 6 günde sıfırdan 9 key çıkardığım oyundur. key fiyatları 5.50 tl. csgo'dan daha çok kazandırdığını bilseydim bu oyunu oynardım. şimdi birkaç taktik vereyim ucuza ve doğru dürüst trade yapmak isteyen arkadaşlara.

oyunda öncelikle trade olayının oynamaya bir etkisi yok. sadece görünüm. o yüzden ticaret yaparken çoğu insan pazarlık yapıyor. pazarlık yapılırken baz alınan şey keyler. key üzerinden belirleniyor fiyatlar. kasalarınızın çok olması sıkıntı çünkü kasaları eritmek bazen sorun yaratıyor. örneğin geçen haftalarda çıkmış olan victory crate'i aynı günde 4 tane çıkartıp 2 keye sattım. aynı gün 3:1 veya 4:1 gibi bir fiyata erişti.

burada önemli olan şey borsa takibi gibi tradeleri takip etmektir. bunun için benim kullandığım iki site var. birincisi steam, discord ve çeşitli trade sitelerinde açılan trade isteklerini saniye saniye yayınlayan bir site. ikincisi ise ürünlerinizin fiyatlarını tradelere göre kaç key olduğunuz öğrenebileceğiniz bir site.

ilk sitemiz trade borsası. burada satacağınız veya alacağınız item'ları aramaya yazınca son 12 saatte çıkan tradeleri gösteriyor. ikinci sitemiz ise tahmini fiyat sitesi. burada da basit bir mantıkla itemlar toplanarak key eder mi diye bakabilirsiniz.

basit bir mantıkla 3'e satıp, 2'ye geri alarak gayet kazanç sağlayabilirsiniz. tradeleri dünya üzerinden herkesle yaptığınız için profil altındaki yorumlara dikkat etmenizi tavsiye ederim. ayrıca önemli bir trade yapıyorsanız kesinlikle videoya kaydedin.

ekleme: steam'de csgo keyleriyle 1:2 oranında takas yapabiliyorsunuz. 2-3 günde pek bir şeyiniz yokken en fazla 2 rl key'i edinebilirken gayet iyi bir para.

Apex Legends Oyununda İşinize Yarayabilecek 13 Taktik